Trwa ładowanie...

Fotostory: Urodziny Pragi 2013

Trzy dni praskich atrakcji przywiodły na prawą stronę Wisły tłumy warszawiaków

Share
Fotostory: Urodziny Pragi 2013
d8ra3te

Urodziny Pragi czyli rocznica nadania praw miejskich Pradze przez Władysława IV stała się okazją do pokazania warszawiakom unikalnej kultury tej dzielnicy. W zeszły weekend odbyła się trzecia edycja festiwalu organizowanego z tej okazji. W ramach obchodów Urodzin Pragi mogliśmy uczestniczyć w koncertach, wycieczkach, teatrzyku kukiełkowym, wykładzie o gwarze praskiej oraz w innych licznych atrakcjach.

Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród warszawiaków. Na praskim karnawale Latającego Snu Pszczoły bawiło się ok. 700-800 osób, do Hydrozagadki przyszło prawie 400, a na wycieczki po więcej niż 100 osób. Musieliśmy podzielić przybyłych na dwie grupy, bo nie byliby w stanie usłyszeć, co mówi przewodnik! - mówią organizatorzy, grupa Totutotam. Cieszymy się, że ten mały pomysł, który narodził się w naszych głowach dwa lata temu stał się z małej oddolnej inicjatywy świętem całej Pragi, jak również okazją nie tylko do pokazania naszej Pragi warszawiakom, ale także do reflekcji i dyskusji na jej temat oraz na temat jej przyszłości - dodają.**

Ostatnia tragedia, która spotkała Pragę - pożar kamienicy przy Inżynierskiej 3 jeszcze bardziej zjedoczyła Prażan. Wydarzenie, które miało odbyć się w Śnie Pszczoły, udało się przenieść na teren Fabryki Wódek Koneser. Tu ogromne gratulacje należą się Snowi Pszczoły, któremu na ten jeden wieczór udało się odtworzyć lokal w innym miejscu - mówią organizatorzy - nie udałoby się to bez pomocy BBI Development, która zgodziła się zorganizować wydarzenie na terenie fabryki oraz innych miejsc i instytucji, które zaoferowały pomoc Snowi Pszczoły.

Zobaczcie fotorelację z wydarzeń programu głównego Urodzin Pragi!

d8ra3te
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8ra3te