Trwa ładowanie...

Francja po szczycie NATO zostaje w Warszawie! Wielkie święto w Parku Skaryszewskim

Na mieszkańców czeka moc atrakcji w francuskim stylu.

Francja po szczycie NATO zostaje w Warszawie! Wielkie święto w Parku Skaryszewskim
d2fodwi
d2fodwi

10 lipca w Parku Skaryszewskim odbędzie się Święto Francji. W ramach pikniku rodzinnego nie zabraknie stoisk kulinarnych, atrakcji sportowych, francuskiej piosenki, a także mody i kosmetyków. Gwiazdy przejdą przez czerwony dywan z Cannes, buldogi francuskie zaprezentują się w paradzie, a zwieńczeniem całego wydarzenie będzie stworzenie polsko-francuskiego muralu.

W ramach programu Święta Francji przewidziany jest IV Finał Konkursu Piosenki Francuskiej. Dziesięciu finalistów zaśpiewa największe francuskie szlagiery oraz współczesne radiowe hity! Od Edith Piaf po ZAZ. Ponadto mażoretki przemaszerują kilkakrotnie przez aleje parku Skaryszewskiego, prezentując choreograficzne układy taneczno-marszowe. Zagra również Kataryniarz Warszawski, który wystąpi w towarzystwie swej papugi imieniem Carlos.* *

Po raz drugi przejdzie Parada Buldogów Francuskich! Publiczność będzie mogła zagłosować na najbardziej uroczego czworonoga. Gościem programu będzie Aneta Awtoniuk, trenerka ze szkoły dla psów Azorres. Strefą kulinarną zajmie się Targ Śniadaniowy, na którym będzie można znaleźć i degustować wiele francuskich przysmaków.

Ci, którzy uwielbiają blask felszy będą zachwyceni strefą Cannes: pojawi się czerwony dywan, na którym będzie można zrobić pamiątkowe zdjęcie i odcisnąć dłonie niczym prawdziwa gwiazda kina. Najmłodsi wezmą udział w grze miejskiej „Asterix i Obelix na Euro 2016”. Zadaniem uczestników będzie odnalezienie zagubionych komiksowych bohaterów oraz pomóc im w uratowaniu Galii!

d2fodwi

Jednak podstawowym celem tegorocznego Święta Francji będzie namalowanie kolejnego, trzeciego już fragmentu parysko-warszawskiego muralu w przejściu podziemnym pod Rondem Waszyngtona.

Start: godzina 12:00. Szczegóły programu Święta Francji znajdują się na stronie wydarzenia na Facebooku .

d2fodwi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fodwi