Trwa ładowanie...
d3waqwr

Gdzie drukują banknoty dla Hondurasu? W Warszawie

To nie pierwsze zlecenie z Ameryki Południowej dla warszawskiej Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych
Share
Gdzie drukują banknoty dla Hondurasu? W Warszawie
d3waqwr

Honduraskie lempiry zostaną wydrukowane w Warszawie. W stołecznej Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych ruszyły już próbne wydruki pierwszych partii banknotów . Wytwórnia wygrała kontrakt na przygotowanie dla Centralnego Banku Hondurasu trzydziestu milionów banknotów o nominale dwudziestu lempir każdy.

Przeczytajcie też: Plac Defilad znowu ożyje

Może to i trochę dziwne, ale nie pierwszy raz taka sytuacja ma miejsce. W Warszawie drukowano już banknoty dla krajów południowoamerykańskich - Gwatemali i Paragwaju.

d3waqwr

- To efekt konsekwentnej polityki eksportowej Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Od kilku lat patrzymy na rynki Ameryki Południowej ze szczególną uwagą; jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa jeśli chodzi o zlecenia z tego rejonu świata – tłumaczy Grażyna Rafalska, dyrektor Biura Eksportu PWPW S.A.

Produkcja próbnych odbitek dla Hondurasu już ruszyła. W sumie wytwórnia przy ulicy Sanguszki wyprodukuje 30 milionów banknotów o nominale 20 lempir. Jedna lempira jest warta niecałego dolara.

Lempira, to nazwa waluty Hondurasu. Pochodzi od nazwy wodza plemienia Lenca, który w latach trzydziestych XVI wieku zgromadził armię ponad trzydziestu tysięcy wojowników do walki z konkwistadorami pod wodzą Francisco de Montejo. Dominującym kolorem nominału jest zielony.

Przeczytajcie też: Rusza realizacja koncepcji funkcjonalnej dawnej Fabryki Norblina [WIZUALIZACJE]

d3waqwr

Podziel się opinią

Share
d3waqwr
d3waqwr