Trwa ładowanie...

Gdzie i jak grillować?

Za nielegalne grillowanie możemy zapłacić nawet 500 zł mandatu!

Share
Gdzie i jak grillować?
d224gij

Warszawiacy kochają grillować. Nad Wisłą, w parkach, prawie wszędzie można spotkać ludzi, którzy smażą sobie kiełbasę na świeżym powietrzu. Idzie długi weekend, więc postanowiliśmy przypomnieć gdzie i jak można grillować. Brak tej wiedzy może skutkować mandatem - nawet do 500 zł.

Nie ma jednolitych przepisów, które określałyby warunki na jakich możemy grillować w Warszawie. Zanim zdecydujemy się zjeść kiełbasę pod chmurką warto dokładnie przeczytać regulamin parku, do którego się wybieramy. Są takie, w których jest to zabronione, jak w parku Sowińskiego, Łazienkach czy Moczydle. Na pewno nie można też robić tego w Parku Ujazdowskim i Ogrodzie Saskim.

W stolicy jest aż 75 parków. W większości z nich można grillować (tak jak w Skaryszewskim czy na Polu Mokotowskim), inne podlegają dzielnicom i to ich władze ustalają zasady korzystania z parków.

Na pewno można grillować w następujących miejscach:
Park Bródnowski, Park Górczewska, Park Praski, Park Skaryszewski, Pole Mokotowskie, Kępa Potocka, plaża Stadion (przy Narodowym), plaża przy Saskiej Kępie, plaża Żoliborz (przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 2). Ponadto wyznaczone miejsca posiadają: Las Młociński, Park Leśny Bemowo oraz Fort Bema.

d224gij

Przydaje się też zdrowy rozsądek. Dobrze jest używać bezpieczniejszego grilla, tzw. zamkniętego, a po imprezie dokładnie po sobie posprzątać. Warto jest też dobrze wybrać miejsce. Dym lub zapach smażonego mięsa może przeszkadzać innym.

d224gij
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d224gij