Trwa ładowanie...

Gdzie najtaniej kupić owoce i warzywa?

Warszawskie sklepy i bazary - porównanie cen

Gdzie najtaniej kupić owoce i warzywa?
d2gakaj
d2gakaj

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Polacy wybiorą się do sklepów i na targowiska nie tylko po prezenty, ale też po żywność. Będziemy kupować kapustaędo bigosu, pieczarki do łazanek, marchew i cebulę do ryby po grecku oraz cytrusy na stół. Serwis fresh-market.pl sprawdził z tej okazji, gdzie najkorzystniej kupić owoce i warzywa przed świętami. Przedstawiciele serwisu wybrali się do najbardziej znanych hipermarketów, dyskontów oraz na dwa targowiska i spisali ceny takich produktów jak buraki, cebula biała, gruszki, jabłka, kapusta biała główka, mandarynki, marchew, pieczarki, pomarańcze, pomidory, włoszczyzna i ziemniaki.

Badanie zostało przeprowadzone jednego dnia (5 grudnia 2012)* w ośmiu warszawskich sklepach znanych sieci oraz na dwóch bazarach (przy Hali Mirowskiej oraz przy Banacha)*. Dla porównania sprawdzono także ceny Rynku Hurtowego w Broniszach, żeby zobaczyć, ile sprzedawcy na nas zarabiają.

Zwycięzcą zestawienia okazały dwa hipermarkety: Auchan i Real. Średnia cena za kilogram wszystkich poszukiwanych produktów wyniosła 2,75 zł. Na podium znalazły się także dyskont Lidl oraz hipermarket Carrefour. W Lidlu można znaleźć najtańsze jabłka: tylko 1,11 zł za kilogram. Niestety jednak u obsługi nie udało nam się ustalić, jakiej są odmiany - piszą twórcy zestawienia. Na czwartym miejscu uplasowało się targowisko przy Banacha. Zwraca jednak uwagę fakt, że bazary wcale nie są tańsze niż supermarkety - ceny u indywidualnych handlarzy niewiele się różnią od tych w sieciach handlowych np. w przypadku ziemniaków jest to różnica dwóch groszy.

Dużym zaskoczeniem jest dziewiąte miejsce, na którym uplasowała się Biedronka. Sklep, który nazywa się "dyskontem", ma opinię bardzo taniego miejsca na robienie zakupów. Gwoździem do trumny dla Biedronki były ziemniaki. W placówce, w której byliśmy, były tylko pakowane myte w opakowaniu 2,5 kg za 3,99 zł - pisze serwis fresh-market.pl. Najdroższa wśród badanych sieci – ale bez zaskoczenia – okazała się sieć Piotr i Paweł. Delikatesy chcą, aby produkty ich były jak najwyższej jakości, nie zważając na cenę.

d2gakaj

Kolejne porównanie cen planowane jest na kilka dni przed świętami. Wtedy sprawdzone zostanie, czy ceny w tym okresie się zmieniły, zostaną też zbadane inne, bardziej świąteczne produkty, takie jak orzechy, ananasy oraz suszonki.

Szczegółowe zestawienie w galerii poniżej.

d2gakaj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gakaj