Trwa ładowanie...
d1e8cg3

Gdzie stanie wolska żyrafa? Propozycja radnych

Radni proponują konsultacje społeczne.
Share
Gdzie stanie wolska żyrafa? Propozycja radnych
d1e8cg3

Gdzie powinna znaleźć się słynna wolska żyrafa, która od końca lat 60. wędrowała z ulicy Kasprzaka, przez okolice Olimpii Warszawa i ulicę Górczewską, by ostatecznie trafić na skwer płk. Zdzisława Kuźmirskiego-Pacaka? Radni Woli proponują, by ostateczną lokalizację rzeźby wskazali mieszkańcy.

Interpelację w tej sprawie złożyło dwoje radnych Woli: Kamil Giemza i Magdalena Huszno. Zwrócili się do zarządu dzielnicy, by jeszcze w tym roku przeprowadził konsultacje społeczne w sprawie lokalizacji słynnej wolskiej rzeźby.

"Wolska żyrafa silnie zakorzeniła się w świadomości mieszkańców Woli i jej brak na ulicy Górczewskiej jest po dziś odczuwalny, a jej obecność z nostalgią wspominana. Z drugiej strony w obecnej lokalizacji znajduje się od ponad pięciu lat, gdzie również zdążyła wpisać się w miejski krajobraz" - tłumaczą radni.

d1e8cg3

Konsultacje społeczne

Radni nie wskazują konkretnej lokalizacji i opowiadają się za przeprowadzeniem konsultacji społecznych. - Biorąc pod uwagę nieuzgodnione przenosiny Wolskiej Żyrafy w 2011 r., ważne jest, aby o przyszłej lokalizacji tak ważnego symbolu dla Woli zdecydowali mieszkańcy - mówi Kamil Giemza, radny dzielnicy Wola.

- Forma konsultacji jest jeszcze do uzgodnienia, może warto zastanowić się nad przeprowadzeniem ankiety w formie elektronicznej, np. na stronie Urzędu Dzielnicy, co znacznie ograniczy koszty - dodaje radna Woli Magdalena Huszno.

Radni poprosili też o podanie szacunkowego kosztu ewentualnego transportu żyrafy w inne miejsce.

d1e8cg3

Podobna rzeźba znajduje się w parku Praskim.

Przeczytaj też: Warszawski Alarm Smogowy znów ostrzega. "W poniedziałek duże zanieczyszczenie"

d1e8cg3

Podziel się opinią

Share
d1e8cg3
d1e8cg3