Trwa ładowanie...

Gigantyczna fabryka nielegalnych papierosów w Warszawie

Policjanci zabezpieczyli 57 ton tytoniu. Wartość uszczuplonych należności na rzecz Skarbu Państwa to 44 miliony złotych

Gigantyczna fabryka nielegalnych papierosów w Warszawie
d1fuz68
d1fuz68

Funkcjonariusze warszawskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Izby Celnej zlikwidowali jedną z największych w Polsce wytwórni krajanki tytoniowej. Nielegalna fabryka zlokalizowana była na terenie warszawskiej dzielnicy Włochy.

W trakcie realizacji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy CBŚP oraz Izby Celnej zatrzymano 14 osób, w tym 12 obywateli ukraińskich. Na miejscu policjanci zabezpieczyli 57 ton tytoniu oraz 2 maszyny, służące do obróbki surowca. Wartość zabezpieczonych surowców oszacowana została na 36 milionów złotych, natomiast straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonych należności podatkowych to 44 miliony złotych.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że przetworzony przez grupę surowiec trafiał do nielegalnych wytwórni wyrobów tytoniowych na terenie Polski.

d1fuz68

Postępowanie, które w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy, prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota. Jednocześnie czynności wobec podjęła Straż Graniczna, sprawdzając czy obywatele Ukrainy przebywali na terenie Polski legalnie.

d1fuz68
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fuz68