Trwa ładowanie...

Gigantyczna fabryka nielegalnych papierosów w Warszawie

Policjanci zabezpieczyli 57 ton tytoniu. Wartość uszczuplonych należności na rzecz Skarbu Państwa to 44 miliony złotych
Share
Gigantyczna fabryka nielegalnych papierosów w Warszawie
djkgayq

Funkcjonariusze warszawskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Izby Celnej zlikwidowali jedną z największych w Polsce wytwórni krajanki tytoniowej. Nielegalna fabryka zlokalizowana była na terenie warszawskiej dzielnicy Włochy.

Przeczytajcie też: Podrabiana odzież, kosmetyki i papierosy bez akcyzy w Wólce Kosowskiej

W trakcie realizacji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy CBŚP oraz Izby Celnej zatrzymano 14 osób, w tym 12 obywateli ukraińskich. Na miejscu policjanci zabezpieczyli 57 ton tytoniu oraz 2 maszyny, służące do obróbki surowca. Wartość zabezpieczonych surowców oszacowana została na 36 milionów złotych, natomiast straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonych należności podatkowych to 44 miliony złotych.

djkgayq

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że przetworzony przez grupę surowiec trafiał do nielegalnych wytwórni wyrobów tytoniowych na terenie Polski.

Postępowanie, które w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy, prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota. Jednocześnie czynności wobec podjęła Straż Graniczna, sprawdzając czy obywatele Ukrainy przebywali na terenie Polski legalnie.

djkgayq

Podziel się opinią

Share
djkgayq
djkgayq