Trwa ładowanie...

Gigantyczna łapówka w Warszawie. Trzy osoby zostały zatrzymane

Centralne Biuro Śledcze poinformowało o zatrzymaniu trzech osób. Mężczyźni mieli zapłacić 300 tys. zł w zamian za pozytywny finał kontroli celno-skarbowej. Zostali złapani na gorącym uczynku.
Share
Warszawa. CBA zatrzymało trzech mężczyzn na gorącym uczynku.
Warszawa. CBA zatrzymało trzech mężczyzn na gorącym uczynku.Źródło: SPL/East News, Fot: Stefan Maszewski/Reporter
dc6b8zp

Do łapówkarskiego procederu doszło w Warszawie. Funkcjonariusze CBA zatrzymali trzech mężczyzn, którzy zaoferowali kilkaset tysięcy łapówki. Mężczyźni zostali złapani na gorącym uczynku. Chodzi o przedsiębiorcę, jego syna oraz pośrednika, który miał mieć wpływy w Urzędzie Celno-Skarbowym.

Warszawa. Mieli wręczyć 300 tys. zł łapówki

- Mężczyźni zostali zatrzymani w Warszawie, w chwilę po przekazaniu drugiej transzy korzyści majątkowej w wysokości 40 tys. zł. Z ustaleń śledczych wynika, że łapówka miała stanowić gratyfikację w zamian za pozytywne zakończenie kontroli celno-skarbowej firm związanych z zatrzymanym przedsiębiorcą. Powołujący się na wpływy w UCS zobowiązał się przekazać właściwemu Naczelnikowi Urzędu korzyść majątkową w łącznej kwocie 300 tys. zł - czytamy w komunikacie Centralnego Biura Śledczego.

dc6b8zp

Zobacz także: Minister nazwał prezesa PSL "popychadłem Tuska". Jest reakcja

Funkcjonariusze przeszukali już mieszkanie przedsiębiorcy. Zabezpieczone zostały materiały związane ze sprawą. Zajmie się nimi teraz Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Sprawa jest w fazie rozwojowej. Możliwe są kolejne zatrzymania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dc6b8zp

Podziel się opinią

Share
dc6b8zp
dc6b8zp