Trwa ładowanie...

Gliński: nie mam nic przeciwko zburzeniu Pałacu Kultury i Nauki

Czy zburzenie PKiN jest realne?

Gliński: nie mam nic przeciwko zburzeniu Pałacu Kultury i Nauki
d2yjhiu
d2yjhiu

Wicepremier, minister kultury Piotr Gliński, pytany o pomysł zburzenia Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości powiedział, że "nie ma nic przeciwko".

Minister kultury był gościem "Porannej rozmowy" w RMF FM. Prowadzący program Robert Mazurek zapytał go, czy PKiN mógłby zostać zburzony. u2013 No są takie pomysły. Ja się akurat tym nie zajmuję. Ja się staram budować. Na przykład w okolicy Pałacu Kultury jest bardzo ciekawa działka z budynkiem szpitala, który w czasie getta był też używamy jako szpital. Chcemy to kupić i przeznaczyć na budowę muzeum getta warszawskiego" u2013 powiedział minister.

Prowadzący zasugerował, że sojusznikiem wicepremiera jest były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, który popierał ten pomysł. - Nie, no [poeta] Wojciech Wencel zdaje się też na ten temat często [się wypowiada], chyba też paru naszych ministrów i kolegów. Ja nie mam nic przeciwko. Tylko musielibyśmy szybko tam zbudować coś sensownego, bo ta dziura w mieście stoi pusta, bo jakoś włodarze Warszawy nie potrafią podjąć dobrych decyzji u2013 wyjaśniał Piotr Gliński

Czy zburzenie PKiN jest realne? Jak informuje wyborcza.pl, ustawa o ochronie zabytków nie pozwala na zburzenie zabytku figurującego w rejestrze. Istnieje możliwość rozbiórki zabytku, pod warunkiem, że uległ on zniszczeniu w znacznym stopniu i zostanie wykreślony z rejestru.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Wyłudzili 1,6 mld zł z SK Banku w Wołominie. CBA zatrzymało kilkadziesiąt osób

d2yjhiu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yjhiu