Trwa ładowanie...

Godzina "W" nad Wisłą. Warszawa znów się zatrzymała

Tak mieszkańcy stolicy upamiętnili 73. rocznicę Powstania Warszawskiego.

Godzina "W" nad Wisłą. Warszawa znów się zatrzymała
d1lc1mq
d1lc1mq

*Wokół rozbrzmiał dźwięk syren, przechodnie stanęli na baczność, zatrzymały się samochody i komunikacja miejska. Tak mieszkańcy stolicy upamiętnili 73. rocznicę Powstania Warszawskiego nad Wisłą. *

Uroczystości rocznicowe odbywają się już od rana w Muzeum Powstania Warszawskiego, na pl. Krasińskich, przy Grobie Nieznanego Żołnierza, pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i AK, przy Gloria Victis na Powązkach oraz na wolskim Cmentarzu Powstańców Warszawskich.

O 17.00 oddano hołd powstańcom przy pomniku Gloria Victis, na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Na tę uroczystość co roku przychodzą powstańcy, politycy i tłumy mieszkańców.

Na godz. 19.30 zaplanowano złożenie wieńców przy pomniku Polegli – Niepokonani, Cmentarz Powstańców Warszawy na Woli, gdzie pochowano powstańców i warszawiaków, którzy zginęli w sierpniu i wrześniu 1944 r. O godz. 20. rozpocznie się tradycyjne już śpiewanie przez warszawiaków piosenek powstańczych i okupacyjnych na pl. Piłsudskiego.

d1lc1mq

O godz. 21. na kopcu Powstania Warszawskiego przy ul. Bartyckiej zostanie rozpalone Ogniska Pamięci. Będzie płonąć 63 dni – tyle ile trwało Powstanie.

d1lc1mq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lc1mq