Trwa ładowanie...
d4aw5m8

Godzina "W" nad Wisłą. Warszawa znów się zatrzymała

Tak mieszkańcy stolicy upamiętnili 73. rocznicę Powstania Warszawskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Godzina "W" nad Wisłą. Warszawa znów się zatrzymała
d4aw5m8

*Wokół rozbrzmiał dźwięk syren, przechodnie stanęli na baczność, zatrzymały się samochody i komunikacja miejska. Tak mieszkańcy stolicy upamiętnili 73. rocznicę Powstania Warszawskiego nad Wisłą. *


Uroczystości rocznicowe odbywają się już od rana w Muzeum Powstania Warszawskiego, na pl. Krasińskich, przy Grobie Nieznanego Żołnierza, pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i AK, przy Gloria Victis na Powązkach oraz na wolskim Cmentarzu Powstańców Warszawskich.

d4aw5m8

O 17.00 oddano hołd powstańcom przy pomniku Gloria Victis, na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Na tę uroczystość co roku przychodzą powstańcy, politycy i tłumy mieszkańców.

Na godz. 19.30 zaplanowano złożenie wieńców przy pomniku Polegli – Niepokonani, Cmentarz Powstańców Warszawy na Woli, gdzie pochowano powstańców i warszawiaków, którzy zginęli w sierpniu i wrześniu 1944 r. O godz. 20. rozpocznie się tradycyjne już śpiewanie przez warszawiaków piosenek powstańczych i okupacyjnych na pl. Piłsudskiego.

O godz. 21. na kopcu Powstania Warszawskiego przy ul. Bartyckiej zostanie rozpalone Ogniska Pamięci. Będzie płonąć 63 dni – tyle ile trwało Powstanie.

Przeczytaj też: 63 dni walki za 50 złotych. Tak się sprzedaje Powstanie Warszawskie

d4aw5m8

Podziel się opinią

Share
d4aw5m8
d4aw5m8