Trwa ładowanie...
dl0q88h

Godzina "W" w stolicy. Wzruszająca chwila przy Rondzie Dmowskiego [GALERIA]

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Godzina "W" w stolicy. Wzruszająca chwila przy Rondzie Dmowskiego [GALERIA]
dl0q88h

1 sierpnia 1944 r. rozpoczęło się Powstanie Warszawskie. W hołdzie stolicy, która podjęła trwającą 63 dni bohaterską walkę, punktualnie o godz. 17 w Warszawie i w wielu innych miastach Polski zawyły syreny, stanęły samochody, a przechodnie zatrzymali się.

Dla upamiętnienia 72. rocznicy Powstania Warszawskiego w poniedziałek, 1 sierpnia, o godz. 17.00, na terenie Warszawy zostały uruchomione syreny alarmowe miejskiego i wojewódzkiego systemu alarmowania i ostrzegania ludności. Mieszkańcy miasta zebrali się tłumnie w wielu miejscach Warszawy, w tym przy Rondzie Dmowskiego w centrum. Gdy rozbrzmiały syreny fotograf Agata Grzybowska zauważyła wzruszającą scenę.

- Był to ułamek sekundy. W tłumie zobaczyłam powstańca, który stał w środku dymu z rac odpalanych przez przechodniów. Nagle jakaś kobieta podeszła do niego i pocałowała go w policzek. - opowiada Agata Grzybowska.

dl0q88h

Jak zareagował mężczyzna? - Uśmiechnął się. Później zaczęły podchodzić kolejne osoby i z uznaniem podwali mu dłoń - mówi fotograf.

Jesteś w posiadaniu zdjęć, wykonanych podczas Godziny "W" w Warszawie? Chcesz je pokazać na łamach WawaLove.pl? Zachęcamy do wysłania fotografii w wiadomości prywatnej na profilu Facebookowym naszego serwisu!

Przeczytajcie również: Sanitariuszka "Sławka": "Zdawało mi się, że kule przelatują między włosami"

dl0q88h

Podziel się opinią

Share
dl0q88h
dl0q88h