Trwa ładowanie...
d2q8nf7

Górczewska dostępna od najbliższego piątku. Budowniczowie metra na Woli zmieniają ruch

W piątek 24 stycznia budowniczowie II linii metra, na odcinku na Woli otworzą ul. Górczewską. Zmieni się również organizacja ruchu na ulicach w pobliżu stacji Księcia Janusza i trasa niektórych linii autobusowych ZTM.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Budowa stacji II linii metra na Woli Młynów, styczeń 2020 r.
Warszawa. Budowa stacji II linii metra na Woli Młynów, styczeń 2020 r. (East News, Fot: Adam Burakowski/REPORTER)
d2q8nf7

O zaplanowanym na najbliższy piątek otwarciu stołeczny ratusz poinformował już na początku tego tygodnia.

Stacje II linii metra na Woli - Płocka, Młynów i Księcia Janusza - są już gotowe. Najnowsze zdjęcia z podziemnych przystanków zamieścił na Twitterze we wtorek rano prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Metro na Woli. Nowe stacje oddane już na wiosnę 2020 r.

d2q8nf7

W tej chwili wykonawca pozyskuje niezbędne na użytkowanie zgody. Pierwsi pasażerowie mają podróżować II linią metra już wiosną tego roku.

Drogowcy z warszawskiego ZDM pracują w tej chwili w rejonie stacji "Młynów". Prowadzą tam roboty brukarskie, a na odcinku od ul. Syreny do Młynarskiej częściowo zakończyli przebudowę odwodnienia.

Otwarcie Górczewskiej ma odbyć się w piątek 24 stycznia, w samo południe. Normalny ruch będzie możliwy na zachód od Alei Prymasa Tysiąclecia, w rejonie wybudowanej stacji Księcia Janusza. Połączenie z ul. Górczewską odzyskają także ulice E. Ciołka, Księcia Janusza oraz Jana Olbrachta.

d2q8nf7

Dalej warszawskie służby informują o tym, że od skrzyżowania z ulicami Deotymy i Elekcyjną będzie można dojechać do ul. Góralskiej. Dalej prosto, w kierunku Bemowa, będą mogły pojechać autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego, taksówki, pojazdy służb miejskich, MTON i posiadaczy identyfikatorów MW oraz motocykle; skrajny prawy pas umożliwi zaś dojazd do centrum handlowego.

Metro na Woli. Zmiany w kursowaniu autobusów ZTM

W nocy z piątku na sobotę zmienią swoje trasy autobusy linii nocnych. Dzienne linie ZTM będą kursować inaczej od sobotniego poranka 25 stycznia. I tak np. trasa linii 129 będzie prowadziła ulicami: Jana Olbrachta – Górczewska – E. Ciołka – Newelska – Księcia Janusza – Obozowa – Koło (powrót: Obozowa – E. Ciołka).

Bez zmian będą kursować natomiast linie: E-2, 105, 109, 136, 155, 167, 171, 184, 190, 520 i 523.

d2q8nf7

Ratusz przypomina, że w pobliżu wolskiego centrum handlowego trwa budowa kolejnego odcinka metra i stacji "Ulrychów". Z tego powodu zamknięta dla ruchu została południowa jezdnia ul. Górczewskiej na odcinku od zjazdu na "ślimak" prowadzący na teren galerii handlowej do ul. Białowiejskiej.

Źródło: UM Warszawa

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Bartosz Arłukowicz "zdruzgotany" słowami Andrzeja Dudy

d2q8nf7

Podziel się opinią

Share

d2q8nf7

d2q8nf7
d2q8nf7