Trwa ładowanie...
d379uv6

Górnicy sparaliżują Warszawę. "Ma ich być kilka tysięcy"

"Chcemy, żeby nowa pani premier miała świadomość, że problemy górnictwa wciąż nie zostały rozwiązane"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Górnicy sparaliżują Warszawę. "Ma ich być kilka tysięcy"
d379uv6

Kilkutysięczna manifestacja górników ma się odbyć w dniu exposé nowej premier Ewy Kopacz. Tak ustalił i ogłosił przed chwilą międzyzwiązkowy komitet protestacyjny. -

- Chcemy, żeby nowa pani premier miała świadomość, że problemy górnictwa wciąż nie zostały rozwiązane - mówią związkowcy. Do Warszawy pojedzie co najmniej kilka tysięcy górników. Przedstawiciel górniczych związków zawodowych zrzeszonych w Ogólnopolskim Porozumieniu Związków Zawodowych, Wacław Czerkawski poinformował, że manifestacja będzie miała charakter pokojowy, a protesty będą przebiegały zgodnie z przepisami dotyczącymi rozwiązywania sporów zbiorowych.

Zdaniem związkowców, w regionie zarządy spółek węglowych i lokalne władze niewiele robią, żeby zmienić "dramatyczną" sytuację śląskich górników. Stąd protesty w stolicy.

d379uv6

Ewa Kopacz zdradziła po przedstawieniu nowego rządu, że exposé wygłosi w środę, 1 października na specjalnym posiedzeniu parlamentu. Tego włąsnie dnia możemy spodziewać się górniczych protestów, a co za tym idzie problemów w komunikacji.

Przeczytajcie też: Wielki sukces warszawskich matematyków. "Ich dowód jest oszałamiająco piękny"

d379uv6

Podziel się opinią

Share

d379uv6

d379uv6