Trwa ładowanie...
dbp1qny

Grób gen. Ścibor-Rylskiego zostanie odnowiony. Zebrano 73 tys. zł

Muzeum Powstania Warszawskiego, Fundacja Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego i miasto Warszawa podpisały dokument o renowacji grobu gen. Zbigniewa Ścibor-Rylskiego. Podczas zbiórki zebrano 73 tys. zł. Resztę kosztów pokryje Urząd Miasta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pracownicy Muzeum Powstania Warszawskiego uprzątnęli grób rodziny generała
Pracownicy Muzeum Powstania Warszawskiego uprzątnęli grób rodziny generała (Facebook.com, Fot: Facebook)
dbp1qny

Fundacja Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego podczas zbiórki na renowację grobu gen. Zbigniewa Ścibor-Rylskiego zebrała 73 tys. zł. Kwota zostanie przekazana do Muzeum Powstania Warszawskiego, które będzie odpowiedzialne za wykonanie prac restauracyjnych. W przypadku gdyby środki okazały się niewystarczające różnicę pokryje Urząd Miasta Warszawa.

O dramatycznym stanie grobowca na warszawskich Powązkach jako pierwsi informowaliśmy w WP. Miejsce pochówku powstańca było w opłakanym stanie. Kolumny były roztrzaskane i połamane a tumba się rozpadała. Po naszej interwencji pojawiła się ekipa sprzątająca, która uprzątnęła rodzinny grób generała.

Pogrzeb gen. Ścibor-Rylskiego odbył się 10 sierpnia w kościele św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach. Zgodnie z wolą spoczął obok swojej żony Zofii Rapp-Kochanowskiej. Powstaniec warszawski zmarł 3 sierpnia w wieku 101 lat.

dbp1qny

Zobacz także: Wzruszony powstaniec Majewski dziękuje za obecność na skwerze. „Tyle osób pamięta”

Źródło: um.warszawa.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dbp1qny

Podziel się opinią

Share

dbp1qny

dbp1qny