Trwa ładowanie...

Grób gen. Ścibor-Rylskiego zostanie odnowiony. Zebrano 73 tys. zł

Muzeum Powstania Warszawskiego, Fundacja Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego i miasto Warszawa podpisały dokument o renowacji grobu gen. Zbigniewa Ścibor-Rylskiego. Podczas zbiórki zebrano 73 tys. zł. Resztę kosztów pokryje Urząd Miasta.

Grób gen. Ścibor-Rylskiego zostanie odnowiony. Zebrano 73 tys. złŹródło: Facebook.com, fot: Facebook
d373g0h
d373g0h

Fundacja Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego podczas zbiórki na renowację grobu gen. Zbigniewa Ścibor-Rylskiego zebrała 73 tys. zł. Kwota zostanie przekazana do Muzeum Powstania Warszawskiego, które będzie odpowiedzialne za wykonanie prac restauracyjnych. W przypadku gdyby środki okazały się niewystarczające różnicę pokryje Urząd Miasta Warszawa.

O dramatycznym stanie grobowca na warszawskich Powązkach jako pierwsi informowaliśmy w WP. Miejsce pochówku powstańca było w opłakanym stanie. Kolumny były roztrzaskane i połamane a tumba się rozpadała. Po naszej interwencji pojawiła się ekipa sprzątająca, która uprzątnęła rodzinny grób generała.

Pogrzeb gen. Ścibor-Rylskiego odbył się 10 sierpnia w kościele św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach. Zgodnie z wolą spoczął obok swojej żony Zofii Rapp-Kochanowskiej. Powstaniec warszawski zmarł 3 sierpnia w wieku 101 lat.

Zobacz także: Wzruszony powstaniec Majewski dziękuje za obecność na skwerze. „Tyle osób pamięta”

Źródło: um.warszawa.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d373g0h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d373g0h