10-11-2017 (16:34)

Gronkiewicz-Waltz chce delegalizacji ONR. Znamy treść pisma, które wysłała do ministra Ziobry

Gronkiewicz-Waltz opublikowała treść wysłanego dokumentu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gronkiewicz-Waltz chce delegalizacji ONR. Znamy treść pisma, które wysłała do ministra Ziobry

"Tak wygląda Państwo PiS: wniosek o delegalizację ONR nie doczekał się reakcji, za to narodowcy doczekali się zgody na cykliczną imprezę na 4 lata" - napisała na portalu społecznościowym Hanna Gronkiewicz-Waltz. Do wpisu dołączyła pismo wysłane do ministra Zbigniewa Ziobry.

Gronkiewicz-Waltz opublikowała na Twitterze treść wysłanego dokumentu. Przypomina w nim, że już pół roku temu zwróciła się ministra sprawiedliwości z prośbą o "podjęcie kroków prawnych mających doprowadzić do delegalizacji ONR" i pyta o działania podjęte w tej sprawie. Prezydent zaznaczaczyła, że od tamtego momentu propagowane przez ONR treści nie zmieniły swojego negatywnego przekazu i skali.

"Polacy zawsze byli narodem otwartym na inne narodowości i kultury, niejednokrotnie korzystali też ze swobód obywatelskich innych krajów, gdzie szukali schronienia przed wojną czy reżimem komunistycznym" - pisze prezydent i apeluje o "podjęcie kroków, które wznoszenie haseł u2018Polska dla Polakówu2019, bo każdy w naszym kraju ma prawo czuć się godnie".

Tak wygląda : wniosek o delegalizację ONR nie doczekał się reakcji, za to narodowcy doczekali się zgody na cykliczną imprezę na 4 lata...
u2014 Hanna Gronkiewicz (@hannagw)

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Al. Lecha Kaczyńskiego zamiast al. Armii Ludowej. 50 warszawskich ulic zmieni nazwę po dekomunizacji

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.