Trwa ładowanie...
d3v569e

Gronkiewicz-Waltz ostro o pomyśle Jakiego. "Przedszkola się nie podpisuje, ale buduje"

- Jeżeli zostanę prezydentem w pierwszym tygodniu podpiszę program gwarantujący budowę 50 nowych żłobków i przedszkoli - zapowiedział kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki. Hanna Gronkiewicz-Waltz skomentowała ten pomysł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent stolicy skomentowała słowa Jakiego
Prezydent stolicy skomentowała słowa Jakiego (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d3v569e

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy zaprezentował w poniedziałek swoje pierwsze zobowiązanie programowe. Ma nim być budowa żłobków i przedszkoli w Warszawie. - Ostatni budżet Warszawy to prawie 16,5 mld złotych. To jest nie do pomyślenia, żeby mieszkańcy tego miasta "odbijali się od urzędu do urzędu", szukając miejsca dla swoich dzieci w żłobkach - oświadczył Jaki. - To jest twardy konkret. Chciałbym, żebyśmy o Warszawie rozmawiali językiem konkretów. Dość już tych wszystkich przepychanek - dodał.

Deklarację Jakiego szybko skomentowała obecna prezydent Warszawy. "Przedszkola się nie podpisuje, ale buduje. Przypominam, że PiS za swoich rządów w Warszawie wybudował zero żłobków, a aż 12 przedszkoli poszło do likwidacji!” – napisała na Twitterze Gronkiewicz-Waltz.

Debata

d3v569e

Jaki zaproponował też swojemu kontrkandydatowi w wyborach na prezydenta stolicy Rafałowi Trzaskowskiemu (PO), debatę w pierwszy dzień rozpoczęcia kampanii wyborczej o "wszystkich problemach Warszawy". - Czy jeśli Trzaskowski zostanie prezydentem, to dostęp do żłobków i przedszkoli będą mieli wszyscy mieszkańcy Warszawy, czy też osoby, które mieszkają w Warszawie, ale się tu nie urodziły, będą ten dostęp miały ograniczony? Trzaskowski musi na to pytanie odpowiedzieć - pytał kandydat Zjednoczonej Prawicy.

Na odpowiedź Rafała Trzaskowskiego nie trzeba było długo czekać. "Mogę tylko przypomnieć, że program bezpłatnych żłobków dla wszystkich dzieci, których rodzice płacą podatki w Warszawie, ogłosiłem już 12 lutego. Czyli ponad 2 miesiące temu. Podobnie jak budowę dwóch nowych żłobków publicznych na każdą dzielnicę. Proponuję debatę o funduszach europejskich, które Warszawa straci przez Jakiego" - napisał na swoim profilu na Twitterze.

Zobacz także: Jacek Żakowski: kandydaturą Jakiego w Warszawie Kaczyński ogranicza szkody

d3v569e

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Przeczytaj też: Warszawa Patryka Jakiego. Polityk zainspirował internautów

Podziel się opinią

Share

d3v569e

d3v569e
d3v569e