Trwa ładowanie...

Gronkiewicz-Waltz znowu nie stawiła się przed komisją weryfikacyjną. Została ukarana grzywną

Prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz musi zapłacić 30 tys. złotych kary. Komisja weryfikacyjna ukarała ją za niestawiennictwo na rozprawie.

Gronkiewicz-Waltz znowu nie stawiła się przed komisją weryfikacyjną. Została ukarana grzywnąŹródło: PAP, fot: Rafał Guz
d31gym2
d31gym2

Jak podaje RMF FM komisja weryfikacyjna wezwała prezydent Warszawy na czwartkowe przesłuchanie na zasadach ogólnych. Komisja przeprowadziła takie postępowanie, aby wyjaśnić nieprawidłowości lub uchybienia w działaniach organów i osób, które uczestniczyły w wydawaniu decyzji reprywatyzacyjnych.

Natomiast w środę rzecznik stołecznego ratusza Bartosz Milczarczyk poinformował, że Hanna Gronkiewicz-Waltz przebywa w delegacji służbowej za granicą. - Dlatego nie jest możliwe, żeby stanęła w czwartek przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji - powiedział rzecznik.

Prezydent Warszawy już kilkukrotnie odmówiła przyjścia na rozprawę, argumentując tym, że komisja jest niekonstytucyjna. Za każde niestawiennictwo zostawała ukarana grzywną. Natomiast w kwietniu Naczelny Sąd Administracyjny utrzymał w mocy wyroki Warszawskiego Sądu Administracyjnego, uchylające trzy grzywny, nałożone przez komisję weryfikacyjną na prezydent Warszawy za niestawiennictwo przed komisją.

d31gym2

Komisja weryfikacyjna od początku czerwca 2017 roku bada zgodność z prawem decyzji administracyjnych w sprawie reprywatyzacji warszawskich nieruchomości. W związku z tym Hanna Gronkiewicz-Waltz za nieusprawiedliwione niestawiennictwa na przesłuchania została ukarana przez komisję łącznie 50 tys. zł grzywien.

Zobacz także: Przysiadł na ławce w parku i zabił kaczkę. W internecie zawrzało

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d31gym2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31gym2