Trwa ładowanie...
warszawa

Grupa "Trapeza" rozbita. CBŚP zatrzymało 22 osoby

Produkcja, przemyt i wprowadzanie na rynek narkotyków – o to podejrzana jest grupa "Trapeza". Policjanci warszawskiego CBŚP rozbili zorganizowaną grupę przestępczą i zatrzymali 22 osoby, w tym podejrzanego o kierowanie grupą Krzysztofa B. ps. "Trapez".

Share
Grupa "Trapeza" rozbita. CBŚP zatrzymało 22 osoby
Źródło: Policja.pl, fot: CBŚP
dz70j1a
  • CBŚP przejęło 30 kg narkotyków
  • Narkotyki miały być sprzedawane w Warszawie
  • Możliwe są kolejne zatrzymania

Warszawscy funkcjonariusze rozpracowują grupę "Trapeza" od ponad trzech lat. Pierwsze zatrzymania w tej sprawie przeprowadzono w czerwcu tego roku. CBŚP zatrzymało wtedy 9 osób, w tym podejrzanego o kierowanie tą grupą 34-letniego Krzysztofa B. ps. "Trapez".

Podczas czerwcowej akcji CBŚP zlikwidowało magazyn, w którym grupa przechowywała narkotyki. Na miejscu wpadł 38-letni Zbigniew P. W magazynie oraz w miejscach zamieszkania podejrzanych zabezpieczono blisko 30 kg różnego rodzaju narkotyków, w tym ponad 23 kg marihuany, ponad 4 kg amfetaminy, prawie 1 kg haszyszu i ok. 0,5 kg kokainy.

dz70j1a

Policja przejęła także materiały i sprzęt służący do przygotowywania narkotyków.

Zobacz też: Leszek Balcerowicz i Sebastian Kaleta krytycznie o Marianie Banasiu

CBŚP ustaliło, że grupa działała nadal. Przestępcy próbowali przemycać narkotyki z Holandii i sprzedawać je w Warszawie. Podczas jednej z prób przerzutu policja zatrzymała 4 osoby na przejściu granicznym w Świecku.

Kolejnych 11 osób zatrzymano już w samej Warszawie. 10 z nich jest podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

dz70j1a

Prokuratura Okręgowa w Warszawie przedstawiła zatrzymanym zarzuty m.in. działania w zorganizowanej grupie przestępczej, produkcji narkotyków oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, z czego podejrzani uczynili sobie stałe źródło dochodu.

Od podejrzanych, na poczet przyszłych kar, zabezpieczono mienie warte ponad 400 tys. zł

Według śledczych rozbita grupa mogła działać od maja 2016 roku. Sprawa ma charakter rozwojowy i śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Źródło: CBŚP

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dz70j1a

Podziel się opinią

Share
dz70j1a
dz70j1a