Trwa ładowanie...
d1vrog5

Hakerzy zaatakowali stronę lotniska w Modlinie. Wyświetlili głowę diabła

Praca portu nie została zablokowana.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hakerzy zaatakowali stronę lotniska w Modlinie. Wyświetlili głowę diabła
d1vrog5

*Do ataku przyznała się grupa hakerska Typical Idiot Security. Na głównej stronie podwarszawskiego portu lotniczego w piątek rano zamiast rozkładu lotów wyświetlał się... uśmiechnięty diabeł. Władze lotniska usuwają skutki ataku. *

Zniknęła regularna treść z portalu modlinairport.pl oraz trzech podstron. Zamiast informacji o przylotach i odlotach na wchodzących czekał wesoły diabeł i muzyka. Internetowi wandale pochwalili się swoim dziełem na Facebooku.

- Biuro prasowe lotniska o sprawie dowiedziało się od nas, a my od naszych słuchaczy - podaje na swoich stronach Radio dla Ciebie .

d1vrog5

Zgodnie z tym, co napisali sami hakerzy , atak ograniczył się do podmiany stron internetowych. W konsekwencji praca portu nie została zablokowana. Niemniej, do czasu przywrócenia właściwego stanu, pasażerowie zostali pozbawieni oficjalnej informacji o rozkładach lotów i możliwych opóźnieniach.

Po dokonaniu zmian zamiast standardowej strony odwiedzających witał taki obrazek:

Lotnisko pracuje nad usunięciem skutków ataku hakerów.

d1vrog5

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Krakowskie Przedmieście jak twierdza. Barierki wróciły na miesięcznicę

d1vrog5

Podziel się opinią

Share
d1vrog5
d1vrog5