Trwa ładowanie...

Hanna Gronkiewicz-Waltz przegrywa w sądzie z władzami Bemowa

Sąd Apelacyjny przyznał rację zarządowi dzielnicy, w związku z zażaleniem na brak udzielenia pełnomocnictw finansowych
Share
Hanna Gronkiewicz-Waltz przegrywa w sądzie z władzami Bemowa
d47ej4n

Prezydent Warszawy przegrywa już kolejny proces z ekipą, która rządzi Bemowem. Niedawno Prokuratura Okręgowa w Warszawie po zbadaniu sprawy uznała, iż były burmistrz dzielnicy Jarosław Dąbrowski nie dopuścił się żadnego przestępstwa w czasie swoich rządów. Tym samym umorzyła postępowanie. Teraz Sąd Apelacyjny przyznał rację burmistrzowi Krzysztofowi Zygrzakowi, w zakresie nieudzielenia przez Prezydent Warszawy pełnomocnictw dla zarządu Bemowa.

Teraz cała sprawa, w trybie przyspieszonym będzie najprawdopodobniej rozpatrywana przez Sąd Cywilny. W ciągu kilku tygodni powinniśmy poznać orzeczenie w tej kwestii. Krzysztof Zygrzak liczy również na to, że wyłonione w wyniku zeszłorocznych wyborów samorządowych władze będą mogły normalnie działać, w ramach swoich kompetencji.

Poza tym obecna sytuacja i związana z nią dwuwładza nie wpływają korzystnie na rozwój samego Bemowa. Przypomnijmy, że napięta atmosfera pomiędzy stołecznym ratuszem a dzielnicą została też zaogniona wywieszoną na budynku urzędu grafiką, porównującą Hannę Gronkiewicz-Waltz do Władimira Putina. Pisaliśmy o tym tutaj .

d47ej4n

Przeczytajcie też: ZTM otwiera nowy Punkt Obsługi Pasażerów

d47ej4n

Podziel się opinią

Share
d47ej4n
d47ej4n