Trwa ładowanie...
d3mcctf

Hanna Gronkiewicz-Waltz ubiera przedszkolaki w kamizelki. „Będziecie lepiej widoczni na drodze”

Warszawa zakupiła 11 tys. kamizelek dla dzieci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hanna Gronkiewicz-Waltz ubiera przedszkolaki w kamizelki. „Będziecie lepiej widoczni na drodze”
d3mcctf

Miasto przeznaczyło na ten cel 84 tys. zł, a odblaskowe odzienie trafi do wszystkich samorządowych przedszkoli w stolicy. Zakup został zrealizowany w ramach akcji promującej bezpieczne poruszanie się najmłodszych po drodze. Kamizelki mogą być wykorzystane na przykład podczas miejskich wydarzeń, z udziałem dzieci.

- Za chwilę otrzymacie kamizelki, które będziecie zakładać na spacery po mieście – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy – Wiem, że w przedszkolu uczycie się zasad bezpiecznego zachowania na ulicy. Dzięki tym kamizelkom będziecie lepiej widoczne na drodze - dodała. **

Każde przedszkole otrzyma 30 kamizelek, a przekazaniu będą towarzyszyły zajęcia profilaktyczne z zakresu wiedzy o ruchu drogowym. Warszawa zakupiła też w poprzednich latach 341 mini miasteczek ruchu drogowego oraz 1728 rowerków, dzięki którym najmłodsi poznają m.in. zasady bezpieczeństwa . Nauka zachowań komunikacyjnych odbywa się również dzięki zajęciom, prowadzonym przez Sekcję Profilaktyki Społecznej Wydziału Ruchu Drogowego KSP.

d3mcctf

Przeczytajcie też: Warszawa jak Paryż? Będzie miała swój łuk triumfalny

d3mcctf

Podziel się opinią

Share
d3mcctf
d3mcctf