Trwa ładowanie...

HIM zagra w Warszawie

Fiński zespół wystąpi w Stodole

Share
HIM zagra w Warszawie
d20thqs

*Fiński zespół HIM zagra w Warszawie! *Będzie promować w Polsce swój ostatni album „Tears on Tape”, który ukazał się 30 kwietnia 2013 roku, jest to ósmy studyjny album zespołu. HIM zagra w Polsce dwa koncerty - 5 sierpnia w klubie Stodoła w Warszawie oraz 6 sierpnia w klubie B90 w Gdańsku.

HIM założony został przez szkolnych przyjaciół, których obsesją były zarówno refreny Black Sabbath, jak i mroczna oraz sardoniczna postawa Type O Negative. Zespół stał się czymś więcej niż narodową ikoną w swojej ojczystej, kochającej rockowe i metalowe brzmienia, Finlandii.* Ich znak rozpoznawczy, Heartagram, to połączenie pentagramu oraz symbolu serca, czyli śmierci i miłości, które stanowią główne motywy tekstów grupy.*

Płyty HIM rozeszły się w nakładzie ponad 8 milionów sztuk.* Singiel "Join Me In Death" z albumu "Razorblade Romance" (1999) jest najlepiej sprzedającym się utworem w historii fińskiego przemysłu muzycznego.* Jako pierwszy fiński zespół otrzymali również złotą płytą w Stanach Zjednoczonych, za album "Dark Light" w 2005.

d20thqs

Jeśli love metal może być podgatunkiem ciężkiej muzyki, HIM są tego kreatorami oraz najwierniejszymi zwolennikami. "Tears On Tape", ósmy studyjny album zespołu od "Greatest Love Songs Vol.666" (1997), jest prawdopodobnie ostatecznym wyrazem tego melancholijnego stylu. Materiał został napisany akustycznie i później przetłumaczony na głośny, ciężki i zniekształcony język.

- Wyobraź sobie folkową piosenkarkę w łóżku z zespołem metalowym - powiedział Ville Valo, lider zespołu - To jest jak piekielna wizja tego. 13 nowych utworów zawartych na płycie przypomina nieco klimat krążka Love Metal z 2003 roku i brzmi jak list miłosny, pisany wielkimi, drukowanymi literami. Chcieliśmy, aby materiał był ciężki, ale bez utraty emocji.

Bilety - 89pln (stojące), 119pln (balkony)
Bilety dostępne na www.stodola.pl oraz www.LiveNation.pl

d20thqs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20thqs