Trwa ładowanie...
d3g4b34

Homofobiczny incydent na UW. Do sali wrzucono petardę

Nikomu nic się nie stało. Na miejsce przyjechała policja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Homofobiczny incydent na UW. Do sali wrzucono petardę
d3g4b34

Groźny incydent podczas pokazu filmowego na terenie kampusu Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie wyświetlania filmu "Brother Outsider" do sali wrzucono petardę.

Pokaz zorganizowała uczelniana organizacja Queer UW. Film porusza historię wymazanego z powodu swojej homoseksualności bohatera ruchu równouprawnienia rasowego Bayarda Rustina. “Brother Outsider” przybliża zarówno sylwetkę tej postaci, jak i określa sytuację osób homoseksualnych w Ameryce lat 20.

O zdarzeniu poinformowała na Facebooku jedna z uczestniczek pokazu. - Do sali wrzucono nam petardę z napisem "Zakaz Pedałowania". Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale wygląda na to, że już nawet na UW nie możemy czuć się bezpiecznie - napisała Agnieszka.

Zdarzenie potwierdza stołeczna policja. - Dostaliśmy zgłoszenie o zakłóceniu spotkania. Na miejsce natychmiast pojechały nasze załogi. Doszło do wrzucenia petardy do środka budynku. Nikomu nic się nie stało. Obecnie policjanci pracują na miejscu - informuje Tomasz Oleszczuk z komendy stołecznej policji .

d3g4b34

Przeczytaj też: Nie żyje "Sęp". Żołnierz Powstania Warszawskiego

d3g4b34

Podziel się opinią

Share
d3g4b34
d3g4b34