Trwa ładowanie...

Horyzont Historii – najfantastyczniejsza aplikacja w galaktyce

Artykuł sponsorowany

Horyzont Historii – najfantastyczniejsza aplikacja w galaktyce
dm6r65l
dm6r65l

Horyzont Historii został Partnerem Strategicznym Festiwalu Fantastyki Cytadela, który odbędzie się w maju w Modlinie. W ten sposób wirtualną, trójwymiarową aplikację umożliwiającą podróże w czasie wypróbować będzie można podczas jednej z najfantastyczniejszych imprez w Polsce. Z tej okazji ruszyła też nowa strona internetowa www.horyzonthistorii.pl * *

Aplikacja Horyzont Historii to prawdziwy wehikuł czasu, który dzięki zastosowaniu najnowszych technologii wirtualnej rzeczywistości przenosi użytkowników do Warszawy w XI, XIV i XVI wiek oraz do 1944 roku. Aplikacja doskonale wpasowuje się więc w konwencję Cytadeli, która skierowana jest nie tylko do miłośników fantastyki, ale też rodzin z dziećmi chcących ciekawie i atrakcyjnie spędzić ostatni weekend maja.

Jako Partner Strategiczny, Horyzont Historii będzie dostępny w Modlinie w specjalnej strefie, gdzie na kilku stanowiskach będzie można wypróbować aplikację, na co dzień dostępną w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

- Dzięki Partnerstwu Strategicznemu Festiwalu Fantastyki Cytadela, z Horyzontu Historii skorzystają kolejne tysiące Warszawiaków, ale też odwiedzający imprezy z innych miast – już w ten weekend jesteśmy na Pyrkonie w Poznaniu, odwiedzimy też Czersk – mówi Sebastian Wierzbicki Członek Zarządu Pałacu Kultury i Nauki sp. o. o. – Naszą aplikację przygotowaliśmy tak, aby była nie tylko doskonałą rozrywką, ale też nowoczesną, fascynującą i rzetelną lekcją historii dla każdego. Cieszymy się, że dzięki nawiązanej współpracy jeszcze więcej osób będzie miało okazję dosłownie dotknąć przeszłości Stolicy Polski.

dm6r65l

Festiwal Fantastyki Cytadela odbędzie się w dniach 26-28 maja na terenie Warszawa Modlin Smart City w Nowym Dworze Mazowieckim – Modlinie Twierdzy. Strefa Horyzontu Historii znajdzie się wśród innych atrakcji usytuowanych na dziedzińcu tej zabytkowej fortyfikacji oraz w części najdłuższego budynku Europy. Oprócz wycieczki w przeszłość Stolicy Polski, na gości czekać będą także bloki: literacki, filmowy, serialowy, popularno-naukowy, komiksowy i warsztatowy.

Wirtualna rzeczywistość Horyzontu Historii będzie sąsiadować ze stworzonymi na Cytadeli światami mangi i anime, sesjami RPG i LARPów, Escape Roomami oraz strefą gier planszowych, karcianych, bitewnych i elektronicznych. Młodzi artyści zaprezentują tu swoje prace związane z fantastyką, a projektanci mody alternatywnej pokażą swoje kreacje. Odbędzie się też ogólnopolski konkurs Cosplay.

Horyzont Historii doskonale uzupełni futurologiczne atrakcje imprezy oraz wpasuje w wykreowane światy Zony Postapo, Slavii - świata słowiańskich bóstw, mitów i legend oraz magicznej kantyny, tuż pod Drzewem Życia.

Na co dzień, z wirtualnej, trójwymiarowej aplikacji Horyzont Historii korzystać można przez cały tydzień na stanowiskach w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Zapraszamy!

dm6r65l
dm6r65l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dm6r65l