Trwa ładowanie...

Hotel Bristol już po remoncie!

Robi wrażenie! (zdjęcia)

Hotel Bristol już po remoncie!
d2chnvg
d2chnvg

Bristol to wyjątkowo warszawski Hotel. Założony został w 1901 roku przez Ignacego Paderewskiego, słynnego kompozytora, pianistę-wirtuoza i premiera Rządu RP. Zawsze był centrum życia kulturalnego warszawskiej śmietanki towarzyskiej oraz symbolem niezrównanej gościnności, docenianym zarówno przez najbardziej wymagających podróżników, jak i przez artystyczną elitę stolicy – stanowiąc most, łączący kulturę Polski z resztą świata.

Za majestatyczną, neorenesansową fasadą hotelu skrywają się wnętrza zaprojektowane przez wybitną londyńską architekt, Anitę Rosato. Aby zagwarantować zachowanie historycznego uroku Hotelu Bristol, architekt współpracowała ściśle ze stołecznym konserwatorem zabytków.

Nastąpiło kilka zmian: hotelowa recepcja została przeniesiona na swoje historyczne miejsce – tuż obok głównego wejścia, zaś lobby zostało znacząco powiększone: głębokie fotele i marmurowe ściany, stylowe lustra w mosiężnych obramowaniach oraz odnowiony żyrandol, oświetlający podwyższoną platformę z palmami i świeżo ściętymi kwiatami, stanowią powrót do oryginalnej koncepcji ogrodu zimowego w lobby, zgodnie z projektem Otto Wagnera Młodszego, pierwszego architekta wnętrz Hotelu Bristol.

Bristol ma w tej chwili 168 pokojów gościnnych i 38 apartamentów. Oczarowuje odcieniami kości słoniowej i błękitu – łagodnym tłem dla kontrastujących z nimi hebanowych mebli. Polerowany nikiel, szlachetne drewno, błyszczący lakier i lustra z ciętego szkła, cechujące się idealnymi proporcjami, połączono z wykończeniami z satyny, moheru i najlepszej wełny, aby jak najpełniej oddać blask i dekadencję lat 20.

d2chnvg

Po pracach remontowych w hotelu pojawiło się nowe miejsce – Advinture, winiarnia oferująca trunki z najlepszych winnic świata, podawane wraz z wyjątkowymi przekąskami opracowanymi przez Szefa Kuchni Michała Tkaczyka. To miejsce kameralne, a jednocześnie tętniące życiem. Odlewane z brązu oprawy świateł pokazują nowoczesne podejście do organicznych form secesyjnych. Czarny lakier, lustro z fazowanego szkła i spękane dekoracyjne płyty tworzą stylową, monochromatyczną paletę wnętrza.

Zobaczcie zdjęcia!

d2chnvg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2chnvg