Trwa ładowanie...

Huczne otwarcie Warsaw Spire

W sobotę dla wszystkich mieszkańców otwarty zostanie plac Europejski.

Huczne otwarcie Warsaw Spire
denn8p5
denn8p5

W czwartek uroczyście oddano do użytku najwyższy biurowiec w Warszawie. Mierzący 220-metrów wysokości "Warsaw Spire" otwarto w obecności prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Uroczystości towarzyszył pokaz fajerwerków. W sobotę dla wszystkich mieszkańców otwarty zostanie także Plac Europejski.

Prace przy "Warsaw Spire" trwały łącznie prawie 60 miesięcy – nieprzerwanie od połowy 2011 roku. W styczniu 2016 na dachu stanęły imponujące, 40-metrowe iglice, a budynek sięgnął docelowej wysokości 220 metrów. W sobotę na wysokości 160 metrów po raz kolejny zaprezentowany zostanie napis "KOCHAM WARSZAWĘ".

49-piętrowy Warsaw Spire jest najwyższym biurowcem w kraju i jednym z najwyższych w Europie. Ustępuję jednak pod względem wysokości Pałacowi Kultury i Nauki, który wraz z iglica mierzy 237 m. W nowo otwartym biurowcu pracować będzie blisko 8 tysięcy osób.

Otwarcie Placu Europejskiego

Integralną częścią projektu pt. "Warsaw Spire" była aranżacja placu Europejskiego – pierwszego tej skali ogólnodostępnego placu miejskiego w powojennej historii stolicy, który przywróci miastu cały kwartał ulic pomiędzy Grzybowską, Łucką, Wronią i Towarową.

Deweloper posadził tam 14 000 roślin, aby stworzyć zieloną oazę w środku miasta. Plac Europejski to nowoczesna przestrzeń miejska łączącą w harmonijny sposób funkcje komercyjne i publiczne. Uroczystość otwarcia placu Europejskiego dla wszystkich mieszkańców Warszawy nastąpi w sobotę, 14 maja w "Noc Muzeów".

denn8p5

Przeczytaj też: Maria Czubaszek nie żyje

denn8p5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
denn8p5