Trwa ładowanie...
Luiza Poreda
20-09-2013 09:31

I Warszawski Maraton Roller Cup

Osiem godzin ścigania się na rolkach, próba pobicia rekordu Guinnessa w jechaniu do tyłu, targi wrotkarskie i wiele innych

I Warszawski Maraton Roller Cup
dlvbjv8
dlvbjv8

W niedzielę, 22 września odbędzie się I Warszawski Maraton Roller Cup. Wielkie ściganie na rolkach wraca do Warszawy po długiej przerwie. Pierwsze zawody Roller Cup będą równocześnie finałem Długodystansowego Pucharu Polski 2013 w jeździe szybkiej na rolkach. W trakcie imprezy dojdzie również do próby pobicia rekordu Guinnessa w jeździe tyłem! To będzie długo oczekiwane, prawdziwe święto miłośników jazdy na rolkach w Warszawie.

Roller Cup ma charakter otwarty, każdy może wystartować. Wystarczy mieć rolki i kask. Program imprezy obejmuje wyścigi dla przedszkolaków, dzieci, młodzieży, dorosłych oraz zawodowców. Trasa usytuowana jest w nowej części Wilanowa. Kolorowe Miasteczko Rolkarskie z Biurem Zawodów, ze startem i metą wyścigów umiejscowione będzie przy Al. Rzeczypospolitej obok Świątyni Opatrzności Bożej.

Swój udział zapowiedzieli wszyscy najlepsi polscy zawodnicy ze zdobywczynią Pucharu Świata 2013 w maratonie Aleksandrą Goss oraz trzecim w klasyfikacji mężczyzn Bartoszem Chojnackim. Zawodom Roller Cup towarzyszyć będą targi wrotkarskie i sportowe, pokazy jazdy freestylowej na rolkach oraz szkółka wrotkarska.

Podczas zawodów Tomasz Kwiecień podejmie próbę pobicia rekordu Guinnessa. Będzie chciał pokonać cały dystans maratonu (42 km) jadąc tyłem! Obecny rekord – 1 godzina 45 minut 56 sekund - należy do Niemca Wernera Fischera, a ustanowiony został na maratonie w Berlinie w 2006 roku.

dlvbjv8

W związku z zawodami zostanie wyłączona z ruchu aleja Rzeczypospolitej na odcinku od ulicy Adama Branickiego do alei Wilanowskiej na obu jezdniach. Łyżworolkarze będą zawracać przed jezdnią z aleją Wilanowską. Organizatorzy zapewnią ciągłość komunikacyjną ze Szpitalem Medicover oraz poszczególnymi częściami osiedla między poszczególnymi zawodami. Należy również zapoznać się ze zmianami w komunikacji publicznej.

dlvbjv8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlvbjv8