"Idziemy do Jarka". Marsz pod dom Kaczyńskiego

Młodzi pójdą pod dom Jarosława Kaczyńskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Idziemy do Jarka". Marsz pod dom Kaczyńskiego

Pod takim hasłem młodzi ludzie przemaszerują dziś pod dom Jarosława Kaczyńskiego na warszawskim Żoliborzu. Początek protestu o godzinie 20.00 przy ul. Adama Mickiewicza 49.

"Obecnie sytuacja naszego kraju jest krytyczna. Demokracja jest zagrożona, sądownictwo chwieje się ku upadkowi. W następnej kolejności miłościwie panująca nam partia zabierze się za Państwową Komisję Wyborczą, a następnie za media. Teraz nadszedł moment by walczyć aż do wygranej" - wyjaśniają pomysłodawcy protestu "Idziemy do Jarka na Żoliborz! #wolnesądy".

"Główny morderca naszej wolności i demokracji nie mieszka w pałacu prezydenckim. Mieszka na Żoliborzu. Pokażmy mu ilu nas jest! Suweren nadchodzi! Idziemy do Jarka!" - czytamy na stronie wydarzenia na Facebooku.

Udział w proteście zapowiedziało ponad 400 osób. Prawie dwa tysiace jest zainteresowane wydarzeniem.

Fala protestów

Od kilku dni m.in. przed Sejmem trwają protesty przeciwko zmianom, jakie PiS chce wprowadzić w sądownictwie. Bierze w nich udział nawet kilka tysięcy osób. W piątek demonstrowano prze siedzibą SN i Senatem, gdzie debatowano nad ustawą. Manifestacje odbyły się wielu miastach i przed wjazdem do prezydenckiego ośrodka w Juracie. Demonstrującymi byli turyści, wypoczywający nad morzem - na protest umówili się na jednym z portali społecznościowych. Z zapalonych świeczek ułożyli na ziemi napis "veto", skandowali m. in. "Andrzej Duda, oddaj dyplom", "Otwórz bramę" oraz "Weto". Na miejsce demonstracji przeszli kilka kilometrów z mola w Juracie.

Przeczytaj też: Nietypowy protest księgarni: na witrynie tylko konstytucja. "Odłóżmy czytanie i walczmy"

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.