Trwa ładowanie...
d4etgi0

"Idziemy do Jarka". Marsz pod dom Kaczyńskiego

Młodzi pójdą pod dom Jarosława Kaczyńskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Idziemy do Jarka". Marsz pod dom Kaczyńskiego
d4etgi0

*Pod takim hasłem młodzi ludzie przemaszerują dziś pod dom Jarosława Kaczyńskiego na warszawskim Żoliborzu. Początek protestu o godzinie 20.00 przy ul. Adama Mickiewicza 49. *

"Obecnie sytuacja naszego kraju jest krytyczna. Demokracja jest zagrożona, sądownictwo chwieje się ku upadkowi. W następnej kolejności miłościwie panująca nam partia zabierze się za Państwową Komisję Wyborczą, a następnie za media. Teraz nadszedł moment by walczyć aż do wygranej" - wyjaśniają pomysłodawcy protestu "Idziemy do Jarka na Żoliborz! #wolnesądy".

"Główny morderca naszej wolności i demokracji nie mieszka w pałacu prezydenckim. Mieszka na Żoliborzu. Pokażmy mu ilu nas jest! Suweren nadchodzi! Idziemy do Jarka!" - czytamy na stronie wydarzenia na Facebooku.

d4etgi0

Udział w proteście zapowiedziało ponad 400 osób. Prawie dwa tysiace jest zainteresowane wydarzeniem.

Fala protestów

Od kilku dni m.in. przed Sejmem trwają protesty przeciwko zmianom, jakie PiS chce wprowadzić w sądownictwie. Bierze w nich udział nawet kilka tysięcy osób. W piątek demonstrowano prze siedzibą SN i Senatem, gdzie debatowano nad ustawą. Manifestacje odbyły się wielu miastach i przed wjazdem do prezydenckiego ośrodka w Juracie. Demonstrującymi byli turyści, wypoczywający nad morzem - na protest umówili się na jednym z portali społecznościowych. Z zapalonych świeczek ułożyli na ziemi napis "veto", skandowali m. in. "Andrzej Duda, oddaj dyplom", "Otwórz bramę" oraz "Weto". Na miejsce demonstracji przeszli kilka kilometrów z mola w Juracie.

Przeczytaj też: Nietypowy protest księgarni: na witrynie tylko konstytucja. "Odłóżmy czytanie i walczmy"

d4etgi0

Podziel się opinią

Share
d4etgi0
d4etgi0