Trwa ładowanie...

Ikarusy znikną z ulic Warszawy!

1 grudnia przejdą na zasłużoną emeryturę. Będziecie tęsknić?

Ikarusy znikną z ulic Warszawy!
d3v6kwh
d3v6kwh

Autobusy marki Ikarus są przez jednych znienawidzone, przez drugich darzone wielkim sentymentem. Przez wiele lat były symbolem komunikacji miejskiej w stolicy. Przejechały miliony kilometrów i przewiozły miliardy pasażerów. Dziś powoli odchodzą do lamusa. Na ulicach jest ich coraz mniej. Niebawem – jako pojazdy zabytkowe – będą kursować jedynie na liniach okolicznościowych.* 1 grudnia ikarusy znikną z ulic Warszawy i przejdą na zasłużoną emeryturę. Zobacz: Najlepsze zdjęcia warszawskich Ikarusów! *

1 grudnia w sposób symboliczny pożegnamy pewną epokę. Od tego dnia wszystkie autobusy, które wyjadą na stołeczne ulice, będą niskopodłogowe. To dobra wiadomość przede wszystkim dla osób starszych, matek z wózkami, a także osób niepełnosprawnych. Podróżowanie nowoczesnymi niskopodłogowymi autobusami jest po prostu łatwiejsze - powiedziała dzisiaj Hanna Gronkiewicz-Waltz .

Autobusy węgierskiej firmy Ikarus to najdłużej ekploatowana marka w Warszawie - po stołecznych ulicach jeździły od 1978 r. Niedziela – 1 grudnia – będzie pierwszym dniem w historii warszawskiej komunikacji miejskiej, w którym wszystkie kursy linii dziennych i nocnych będą obsługiwane przez autobusy niskopodłogowe. Imprezy pożegnalnej ikarusów nie będzie.

Ikarusów po Warszawie jeździło w sumie ok. 2,2 tys., ostatnio zaś już tylko kilkanaście. Teraz ustępują miejsca głównie solarisom, które kursują od grudnia 1999 r. Czy pobiją rekord swoich poprzedników i zagoszczą na warszawskich ulicach na dłużej niż 35 lat?

Czy będziecie tęsknić za ikarusami? Jakie macie związane z nimi wspomnienia?

d3v6kwh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3v6kwh