ycipk-unldvk

Ikarusy znikną z ulic Warszawy!

1 grudnia przejdą na zasłużoną emeryturę. Będziecie tęsknić?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ikarusy znikną z ulic Warszawy!
ycipk-unldvk

Autobusy marki Ikarus są przez jednych znienawidzone, przez drugich darzone wielkim sentymentem. Przez wiele lat były symbolem komunikacji miejskiej w stolicy. Przejechały miliony kilometrów i przewiozły miliardy pasażerów. Dziś powoli odchodzą do lamusa. Na ulicach jest ich coraz mniej. Niebawem – jako pojazdy zabytkowe – będą kursować jedynie na liniach okolicznościowych.* 1 grudnia ikarusy znikną z ulic Warszawy i przejdą na zasłużoną emeryturę. Zobacz: Najlepsze zdjęcia warszawskich Ikarusów! *

**1 grudnia w sposób symboliczny pożegnamy pewną epokę.** Od tego dnia wszystkie autobusy, które wyjadą na stołeczne ulice, będą niskopodłogowe. **To dobra wiadomość przede wszystkim dla osób starszych, matek z wózkami, a także osób niepełnosprawnych**. Podróżowanie nowoczesnymi niskopodłogowymi autobusami jest po prostu łatwiejsze -  powiedziała dzisiaj [ Hanna Gronkiewicz-Waltz ]( http://wawalove.pl/Szukaj/waltz ) .

Autobusy węgierskiej firmy Ikarus to najdłużej ekploatowana marka w Warszawie - po stołecznych ulicach jeździły od 1978 r. Niedziela – 1 grudnia – będzie pierwszym dniem w historii warszawskiej komunikacji miejskiej, w którym wszystkie kursy linii dziennych i nocnych będą obsługiwane przez autobusy niskopodłogowe. Imprezy pożegnalnej ikarusów nie będzie.

ycipk-unldvk

Zobacz: Warszawski Ikarus z klocków Lego w normalnej produkcji?

Ikarusów po Warszawie jeździło w sumie ok. 2,2 tys., ostatnio zaś już tylko kilkanaście. Teraz ustępują miejsca głównie solarisom, które kursują od grudnia 1999 r. Czy pobiją rekord swoich poprzedników i zagoszczą na warszawskich ulicach na dłużej niż 35 lat?

Czy będziecie tęsknić za ikarusami? Jakie macie związane z nimi wspomnienia?

Podziel się
ycipk-unldvk
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-unldvk

ycipk-unldvk
ycipk-unldvk