Trwa ładowanie...

Ile zapłacimy za odholowanie pojazdu w 2015 roku?

Auta nieodebrane przez pół roku - przepadają

Ile zapłacimy za odholowanie pojazdu w 2015 roku?
d2cwylt
d2cwylt

Blisko 15 tysięcy wezwań do usunięcia źle zaparkowanych pojazdów otrzymuje rokrocznie Zarząd Dróg Miejskich. Chdzi głównie o pojazdy tarasujące wyjazd z bramy, zasłaniające pieszych na przejściu, uniemożliwiające wymianę pasażerów na przystanku lub wręcz przejazd tramwaju. Odholowane auta, nieodebrane przez dłużej niż pół roku zostaną przedmiotem sądowego przewłaszczenia mienia. Jeżeli wartość pojedynczego egzemplarza nie przekracza 4.000 zł, podlega on utylizacji.

Właściciele odholowywanych samochodów nie tak łatwo godzą się z decyzją ZDM-u. Częstostosują nawet groźby. - Przynajmniej raz dziennie operatorzy holowników są "zwalniani" z pracy, a już notorycznie straszeni prasą, jakoby materiał prasowy miał ukrócić nasze "bezprawie". - informuje ZDM. - Nagminne jest posądzanie, że z opłat uiszczanych przez kierowców wypłacane są premie dla strażników miejskich za gorliwe wskazywanie pojazdów.

Zarząd Dróg Miejskich odholowuje pojazdy na koszt właściciela na podstawie dyspozycji wydanej przez uprawnione do tego podmioty, tj. straż miejską lub policję. Jak co roku Rada m. st. Warszawy przyjęła uchwałę regulującą wysokość stawek za usunięcie pojazdu.

d2cwylt

Podobnie jak w latach ubiegłych, również w roku 2015 wysokość opłaty pozostaje niezmienna. Stawki opłat za usuwanie pojazdów z dróg oraz ich przechowywanie na parkingu strzeżonym kształtują się następująco:

Za rower lub motorower zapłacimy 110 zł (17 zł). W nawiasie umieściliśmy stawkę kwotową za każdą rozpoczętą dobę przechowywania pojazdu. Motocykl - 218 zł (24), pojazd o masie całkowitej do 3,5 t - 478 zł (37), pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t do 7,5 t - 597 zł (49), pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 7,5 t do 16 t na parking strzeżony - 846 zł (71), pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 16 t - 1247 zł (132).

Opłatę uiścić można przelewem (w banku lub na poczcie), ale jak informuje ZDM, każda osoba, której odholowano auto, może również zapłacić za usunięty samochód gotówką w kasie ZDM przy ul. Chmielnej 120.

d2cwylt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cwylt