Trwa ładowanie...

Ile zarabia dyrektor finansowy w Warszawie i na Śląsku?

W stolicy zarabiają kilka tysięcy złotych więcej

Ile zarabia dyrektor finansowy w Warszawie i na Śląsku?
d4bp8h1
d4bp8h1

Firma Michael Page International przygotowała raport „Finanse i księgowość. Przegląd wynagrodzeń 2012/2013”, który ukazuje warunki rynkowe, tendencje w zakresie zatrudnienia i poziom wynagrodzeń w tym sektorze - czytamy na portalu BizTok.pl

W raporcie znaleźć można przede wszystkim zestaw stanowisk z opisem obowiązków, wymaganych kompetencji, możliwej ścieżki kariery i poziomu wynagrodzeń. W zestawieniach pokazano wysokość wynagrodzenia za tę samą pracę w Warszawie i w aglomeracji śląskiej.

Okazuje się, że pracownicy działów finansowo- księgowych firm zlokalizowanych w stolicy zarabiają kilka tysięcy złotych więcej.

Dyrektor finansowy w Warszawie *zarabia miesięcznie w największych firmach (powyżej 1000 osób) *od 24 do 63 tysięcy złotych brutto. Do tego dochodzi premia. Ten sam dyrektor finansowy pracujący na Śląsku może liczyć na wypłatę od 22 do 56 tys. złotych brutto. *Jeśli weźmiemy pod uwagę mniejsze firmy (do 1000 pracowników) okazuje się, że dyrektor finansowy zarobi *od 15 do 22 tys. złotych brutto miesięcznie w stolicy i od 12 do 20 tys. złotych brutto w aglomeracji śląskiej.

d4bp8h1

Z kolei główny księgowy według zestawienia Michael Page, może liczyć na średnie wynagrodzenie 14 tys. zł brutto w Warszawie i 11 tys. zł brutto na Śląsku.

Biorąc pod uwagę, że koszty życia na Śląsku są sporo niższe, zdaje się, że wyjdzie na to samo, jak sądzicie?

.......................................................................................................................................................................

W zestawieniu znalazły się firmy ze wszystkich sektorów gospodarki, przede wszystkim: FMCG (czyli branża produktów codziennego użytku), produkcji spożywczej i przemysłowej, opakowań, handlu, nieruchomości, sektora farmaceutycznego, energetycznego, telekomunikacji, IT, mediów, transportu i logistyki.

d4bp8h1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bp8h1