Trwa ładowanie...

"Imigranci sukcesu". Poznaj obcokrajowców mieszkających w Polsce

Pracownicy naukowi, architekci, artyści, właściciele restauracji, pracownicy organizacji pozarządowych.... Zobaczcie portrety i poznajcie historie obcokrajowców mieszkających w Polsce

Share
"Imigranci sukcesu". Poznaj obcokrajowców mieszkających w Polsce
di4qjhk

W dniach 10-28 stycznia 2015 w Centrum Społecznym PACA 40 odbędzie się wystawa będąca zwieńczeniem projektu „Imigranci sukcesu”. To cykl ilustrowanych zdjęciami wywiadów z cudzoziemcami o drodze, jaką musieli przebyć, zanim zaadaptowali się w nowym miejscu.

Historie obcokrajowców, którzy odnieśli sukces zawodowy w Polsce, zostały zebrane w ramach projektu „Pierwszy krok integracji” Stowarzyszenia Vox Humana.* Efektem projektu jest wystawa, na której przedstawione są portrety i historie obcokrajowców mieszkających w Polsce.* Wśród nich są pracownicy naukowi, architekci, artyści, właściciele restauracji, pracownicy organizacji pozarządowych. Łączy ich to, że dzięki swojej sile, determinacji i wytrwałości pokonują przeszkody i osiągają sukcesy.

Celem wystawy jest przełamywanie stereotypów oraz budowanie pozytywnego wizerunku cudzoziemców w Polsce – pragniemy zwrócić uwagę na fakt, że imigranci mają wiele do zaoferowania społeczeństwu przyjmującemu. We współczesnym świecie wszyscy mamy kontakt z osobami pochodzącymi z innych kultur i kontynentów - mówią organizatorzy - Warto przygotować swoje dzieci na te okoliczności, dlatego 10 stycznia 2015 o godzinie 15:00 zapraszamy dla rodziców z dziećmi na warsztaty o funkcjonowaniu w grupie wielokulturowej. Uczestnicy dowiedzą się jakie są korzyści z funkcjonowania w grupie wielokulturowej, jakie się wiążą z tym trudności oraz jak sobie z nimi radzić (informacje i zapisy voxhumana@voxhumana.org.pl).

di4qjhk
di4qjhk

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
di4qjhk
di4qjhk