Trwa ładowanie...

Inauguracja Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich

Otwarcie ogrodu wokół Pomnika Fryderyka Chopina po rewitalizacji oraz recital inaugurujący 54. sezon Koncertów

Inauguracja Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich
d35umlj
d35umlj

Rusza 54. sezon Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich w Warszawie. 19 maja o godzinie 12:00, podczas koncertu inauguracyjnego, nastąpi uroczyste otwarcie ogrodu wokół Pomnika Fryderyka Chopina po rewitalizacji. Gościem Honorowym będzie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Bronisław Komorowski z Małżonką.

Już ponad 50 lat, w każdą niedzielę od maja do września, pod Pomnikiem Chopina w Łazienkach Królewskich w Warszawie, odbywają się Koncerty Chopinowskie. Od początku istnienia festiwalu jego formuła kilkakrotnie nieznacznie się zmieniała, aby w końcu ustalić się w dzisiejszej formie, kiedy to recitali wybitnych pianistów z kraju i zagranicy słuchać można kolejno o godz. 12:00 i 16:00.__

*19 maja o godzinie 12.00 odbędzie się recital chopinowski w wykonaniu pianistki ANNY MARII STAŃCZYK. *Anna Maria Stańczyk studiowała pod kierunkiem prof. Maryli Zubelewicz-Bojar, Marii Poniatowskiej, Jana Ekiera i Bronisławy Kawalli oraz przez wiele lat u Louisa Kentnera, z którym później występowała wykonując utwory na dwa fortepiany. Występowała w Europie, Azji oraz w Środkowej i Północnej Ameryce w znanych salach koncertowych, m.in. Filharmonii Narodowej w Warszawie, Van Lear Hall w Jerozolimie, Filharmonii w Odessie, St. Lawrence Centre w Toronto, w londyńskiej Wigmore Hall, Queen Elizabeth Hall i Purcell Room, oraz w nowojorskiej Carnegie Hall.

O godzinie 16:00 pod pomnikiem F. Chopina wystąpi JEAN MULLER z Luxemburga.Jest on pianistą o niezwykłej artystycznej szczerości. Prasa specjalistyczna podkreśla zadziwiającą mieszankę autentyczności i oryginalności, sprawiającą czasem wrażenie, iż to sam kompozytor siedzi przy fortepianie. Mistrzostwo intelektualne, techniczne i emocjonalne pozwala Jeanowi Mullerowi wykonywać repertuar o niezwykle szerokim zakresie, przy jednoczesnym skupieniu się na Beethovenie, Chopinie i Liszcie, jego ulubionych kompozytorach. Ma na koncie wiele nagrań, cieszących się wyjątkowym uznaniem krytyków.

d35umlj

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

WIĘCEJ: www.lazienki-krolewskie.pl

d35umlj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35umlj