Trwa ładowanie...

Inspiro wróciły na tory!

Znów wożą pasażerów. Z nowymi certyfikatami zgodności
Share
Inspiro wróciły na tory!
d2jlf6t

W ostatni weekend nowoczesne pociągi inspiro wróciły na tory warszawskiego metra. Na razie dwa składy, wkrótce reszta. Jak nam powiedział Krzysztof Malawko, rzecznik prasowy warszawskiego metra, kolejne cztery składy przechodzą jeszcze wewnętrzne testy.

W listopadzie ubiegłego roku w jednym z wagonów najnowszego składu Inspiro wybuchł pożar . Do zdarzenia doszło, gdy pociąg dojeżdżał do stacji Metro Politechnika. W wagonie pojawił się dym i płomienie. Osiem osób zostało przewiezionych do szpitala, po badaniu zostały one wypuszczone do domu. Pociąg kursował dopiero od miesiąca.

Zobaczcie: Pożar Inspiro - amatorski film [WIDEO]

Po pożarze cofnięto wszystkim składom certyfikaty zgodności. Po ustaleniu przyczyny pożaru (okazało się, że w wagonie doszło do zwarcia łuku elektrycznego w efekcie odkręcenia się ślizgu odbieraka prądu) i naprawieniu wadliwych elementów pociągu Warszawskie Metro rozpoczęło wewnętrzne testy.

d2jlf6t

Dwa składy inspiro rozpoczęły kursowanie w sobotę. W poniedziałek na tory wyjechał tylko jeden skład, ponieważ drugi jest w rezerwie.

Przeczytajcie też: W Warszawie skarbnik zarabia więcej niż*prezydent*

d2jlf6t

Podziel się opinią

Share
d2jlf6t
d2jlf6t