Trwa ładowanie...
d1hx2ky

Inspiro wróciły na tory!

Znów wożą pasażerów. Z nowymi certyfikatami zgodności
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Inspiro wróciły na tory!
d1hx2ky

W ostatni weekend nowoczesne pociągi inspiro wróciły na tory warszawskiego metra. Na razie dwa składy, wkrótce reszta. Jak nam powiedział Krzysztof Malawko, rzecznik prasowy warszawskiego metra, kolejne cztery składy przechodzą jeszcze wewnętrzne testy.

W listopadzie ubiegłego roku w jednym z wagonów najnowszego składu Inspiro wybuchł pożar . Do zdarzenia doszło, gdy pociąg dojeżdżał do stacji Metro Politechnika. W wagonie pojawił się dym i płomienie. Osiem osób zostało przewiezionych do szpitala, po badaniu zostały one wypuszczone do domu. Pociąg kursował dopiero od miesiąca.

Zobaczcie: Pożar Inspiro - amatorski film [WIDEO]

d1hx2ky

Po pożarze cofnięto wszystkim składom certyfikaty zgodności. Po ustaleniu przyczyny pożaru (okazało się, że w wagonie doszło do zwarcia łuku elektrycznego w efekcie odkręcenia się ślizgu odbieraka prądu) i naprawieniu wadliwych elementów pociągu Warszawskie Metro rozpoczęło wewnętrzne testy.

Dwa składy inspiro rozpoczęły kursowanie w sobotę. W poniedziałek na tory wyjechał tylko jeden skład, ponieważ drugi jest w rezerwie.

Przeczytajcie też: W Warszawie skarbnik zarabia więcej niż*prezydent*

d1hx2ky

Podziel się opinią

Share
d1hx2ky
d1hx2ky