Trwa ładowanie...

Internauci zebrali 37 tys. zł na tor kolarski!

Grupa pasjonatów chce zbudować "Nowe Dynasy"

Internauci zebrali 37 tys. zł na tor kolarski!
d41njym
d41njym

Udało się! Grupa pasjonatów, która chciała zbudować minitor kolarski w opuszczonym obiekcie RKS Orzeł na Grochowie, zebrała potrzebne fundusze. Nawet z nawiązką. Zamiast zakładanych 35 tysięcy, dostali od darczyńców 37 tysięcy złotych. Wpłaty w serwisie crowdfundingowym dokonało ponad 500 osób, wspomagając projekt tym, czym mogli. Kwoty wynosiły od złotówki aż do kilku tysięcy złotych.

*Pieniądze zostaną przeznaczone na to, by na dawny tor kolarski RKS Orzeł przy Podskarbińskiej, wróciły rowery. * Chcielibyśmy doprowadzić do jego renowacji i ponownego otwarcia - mówią twórcy projektu Nowe Dynasy, który ma na celu przywrócenie toru kolarskiego w tym miejscu. Na początku powstanie tu jedynie jego miniatura. Zdajemy sobie sprawę, że decyzja o jego przyszłym przeznaczeniu nie zapadnie szybko - dodają.

Tor powstał w 1972 roku. Kiedyś był tu tor kolarski, hotel z zapleczem gastronomicznym, dwie sale sportowe, siłownia, sauna i gabinety odnowy biologicznej oraz ambulatorium lekarskie. Dziś RKS Orzeł przy ulicy Podskarbińskiej, jedyny w Warszawie tor popada w ruinę i jest wyłączony z eksploatacji. Został zamknięty i nikt nie może z niego korzystać.

d41njym

Więcej o projekcie dowiecie się ze strony internetowej Nowe Dynasy .

d41njym
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41njym