Trwa ładowanie...

Internetowa zbiórka zakończona sukcesem. "Po raz kolejny mogę wznieść się nad Warszawę!"

To jednak nie koniec!

Internetowa zbiórka zakończona sukcesem. "Po raz kolejny mogę wznieść się nad Warszawę!"
d2yr3jy
d2yr3jy

"Nazywam się Maciej Margas, mam 23 lata, skończyłem kierunek operatorski w Warszawskiej Szkole Filmowej. Od 7 lat fotografuję Warszawę z jej najwyższych wieżowców": tak przedstawia się młody fotograf, który porosił o pomoc internautów w realizacji jego największego marzenia. Efekty zbiórki przeszły jego najśmielsze oczekiwania.

Maciej Margas to młody, ale bardzo doświadczony, warszawski fotograf. - Od 7 lat fotografuję stolicę z jej najwyższych wieżowców - opowiada o swojej twórczości. Efektem jego pracy jest m.in. film Warsaw 24h timelapse czy projekt Warsaw On Air, który mógł się odbyć dzięki zeszłorocznej, internetowej zbiórce pieniędzy. Margasowi udało się zebrać ponad 16 tys. złotych. - Umożliwiło mi to na wykonanie 2 półtoragodzinnych lotów helikopterem nad Warszawą, i stworzenie zdjęć, jakich nie zrobił wcześniej nikt inny! - cieszy się Margas.

Projekt Warsaw On Air odniósł ogromny sukces: o zdjęciach pisały media w kraju i za granicą, odbyła się specjalna wystawa na 35. piętrze wieżowca Warsaw Trade Tower, a fotografia "Planeta Warszawa" zdobyła I. Miejsce w Kategorii Środowisko w najbardziej prestiżowym polskim konkursie fotograficznym - Grand Press Photo 2016. - Jest to ogromne wyróżnienie, które dało mi dużo energii do kontynuacji projektu - przyznaje fotograf.

Margas postanowił podjąć kolejne wyzwanie: - Chcę wydać Album Fotograficzny "Warsaw On Air". W którym znajdzie się wiele niepublikowanych dotąd fotografii. Album, który będzie efektowny, i opowie o tym jak się czułem i co zobaczyłem z pokładu śmigłowca. Będzie świadectwem historii. - opowiada o swoich planach artysta.

To jednak nie wszystko: Margas chce wznieść się wyżej niz kiedykolwiek wcześniej i uchwycić całą Warszawę. - Przy dotychczasowych zdjęciach leciałem najwyżej 3000 stóp nad ziemią - co daje niecałe 1000 metrów. - mówi Maciej. - Tym razem chcę wykonać świetne jakościowo zdjęcia Warszawy z wysokości, z jakiej widzą ją tylko piloci samolotów - 2,5-3 kilometry. A może nawet więcej - 4-5 kilometrów nad ziemią? Nawet fotografując to samo co do tej pory, będzie to zupełnie inna perspektywa.

d2yr3jy

Tym samym Maciej ponownie poprosił o pomoc internautów, którzy nie zawiedli. Zebrano ponad 20 tys. złotych. - W 18 dni, dzięki 139 osobom, udało mi się zebrać 102% kwoty potrzebnej, żebym mógł po raz kolejny wznieść się nad Warszawą i wylądować z wspaniałymi zdjęciami. - cieszy się fotograf.

To jednak nie koniec zbiórki. Do końca tygodnia Maciej Margas zbiera dodatkowe fundusze realizację filmu w technologii 360 stopni z lotu, by widzowie mogli później na własne oczy zobaczyć jak praca wyglądała na żywo. Szczegóły można znaleźć na stronie pomagam.pl/warsawonair . Każda wpłata ma znaczenie i dla każdego Maciej przewidział nagrody. - Warszawa jest większa i piękniejsza niż kiedykolwiek. Pokażmy to światu - apeluje artysta.

d2yr3jy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yr3jy