Trwa ładowanie...
d2w5p2h

IPN stworzył swój Escape Room. "Odbij żołnierza wyklętego"

"Gracze, używając rzeczywistych przedmiotów, powinni w określonym czasie odgadnąć tajemnice"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
IPN stworzył swój Escape Room. "Odbij żołnierza wyklętego"
d2w5p2h

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza od dziś do swojego pierwszego Pokoju Zagadek. Nosi on nazwę "Żołnierze Wyklęci" i mieści się w Centrum Edukacyjnym IPN imienia Janusza Kurtyki "Przystanek Historia" w Warszawie

W czasie wizyty w pokoju, zwiedzający zostaną przeniesieni do Polski z drugiej połowy lat czterdziestych ubiegłego wieku i jako grupa Żołnierzy Niezłomnych otrzymają zadanie odbicia więźnia. Podczas zabawy poznają bohaterów podziemia niepodległościowego oraz realia życia w czasach stalinowskich. Nie trzeba mieć żadnej wiedzy, zdobywa się ją w trakcie gry.

W Pokoju Zagadek IPN opowiada historię z początków Polski ludowej za pomocą 60-minutowej gry zespołowej typu "real life escape game". To rodzaj zespołowej gry przygodowej, odbywającej się w specjalnie zaaranżowanym pomieszczeniu, tak zwanym pokoju zagadek. Gracze, używając rzeczywistych przedmiotów, powinni w określonym czasie odgadnąć tajemnice pokoju. Gra wymaga od uczestników analitycznego i krytycznego myślenia, szybkiego kojarzenia faktów, kreatywności i spostrzegawczości oraz - przede wszystkim - działania zespołowego.

d2w5p2h

Pokój Zagadek łączy wykorzystanie artefaktów z nowoczesnymi technologiami i elementami gier komputerowych. W scenografii wykorzystano między innymi oryginalne drzwi do celi z więzienia w Pułtusku, rozbitego 25 listopada 1946 roku przez oddział Stanisława Łaneckiego, pseudonim "Przelotny".

Wstęp jest bezpłatny, po wcześniejszej rezerwacji terminu.

Źródło: IAR

Przeczytajcie też: Gmach uniósł się "niczym bańka mydlana i pękł". 38 lat temu wybuchła Rotunda

d2w5p2h

Podziel się opinią

Share
d2w5p2h
d2w5p2h