Trwa ładowanie...

IPN stworzył swój Escape Room. "Odbij żołnierza wyklętego"

"Gracze, używając rzeczywistych przedmiotów, powinni w określonym czasie odgadnąć tajemnice"
Share
IPN stworzył swój Escape Room. "Odbij żołnierza wyklętego"
d9226xu

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza od dziś do swojego pierwszego Pokoju Zagadek. Nosi on nazwę "Żołnierze Wyklęci" i mieści się w Centrum Edukacyjnym IPN imienia Janusza Kurtyki "Przystanek Historia" w Warszawie

W czasie wizyty w pokoju, zwiedzający zostaną przeniesieni do Polski z drugiej połowy lat czterdziestych ubiegłego wieku i jako grupa Żołnierzy Niezłomnych otrzymają zadanie odbicia więźnia. Podczas zabawy poznają bohaterów podziemia niepodległościowego oraz realia życia w czasach stalinowskich. Nie trzeba mieć żadnej wiedzy, zdobywa się ją w trakcie gry.

W Pokoju Zagadek IPN opowiada historię z początków Polski ludowej za pomocą 60-minutowej gry zespołowej typu "real life escape game". To rodzaj zespołowej gry przygodowej, odbywającej się w specjalnie zaaranżowanym pomieszczeniu, tak zwanym pokoju zagadek. Gracze, używając rzeczywistych przedmiotów, powinni w określonym czasie odgadnąć tajemnice pokoju. Gra wymaga od uczestników analitycznego i krytycznego myślenia, szybkiego kojarzenia faktów, kreatywności i spostrzegawczości oraz - przede wszystkim - działania zespołowego.

d9226xu

Pokój Zagadek łączy wykorzystanie artefaktów z nowoczesnymi technologiami i elementami gier komputerowych. W scenografii wykorzystano między innymi oryginalne drzwi do celi z więzienia w Pułtusku, rozbitego 25 listopada 1946 roku przez oddział Stanisława Łaneckiego, pseudonim "Przelotny".

Wstęp jest bezpłatny, po wcześniejszej rezerwacji terminu.

Źródło: IAR

Przeczytajcie też: Gmach uniósł się "niczym bańka mydlana i pękł". 38 lat temu wybuchła Rotunda

d9226xu

Podziel się opinią

Share
d9226xu
d9226xu