Trwa ładowanie...

Jacy byli poprzedni prezydenci Warszawy?

Jak rządziło się Warszawą 200, 100 i 50 lat temu? Wykład pt. „Prezydent też człowiek - o włodarzach Warszawy wesoło i interesująco"

Jacy byli poprzedni prezydenci Warszawy?
d1ovngw
d1ovngw

Jacy byli poprzedni prezydenci stolicy? Jak rządziło się Warszawą 200, 100 i 50 lat temu? Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 29 przy ul. Rembielińskiej 6a zaprasza na wykład pt. „Prezydent też człowiek - o włodarzach Warszawy wesoło i interesująco". Prelekcję poprowadz Tadeusz Malczewski-Wiktorzak. Prowadzący jest z zamiłowania varsavianistą i pasjonatem historii. Spotkanie odbędzie się już po referendum - 16 października o godz. 17:00. Wstęp jest wolny.

W trakcie spotkania prelegent przedstawi sylwetki i dokonania prezydentów Warszawy na przestrzeni wieków. Omówi m.in. osobę pierwszego prezydenta stolicy Ignacego Zakrzewskiego-Wyssogotę, prezydentów z czasów Królestwa Polskiego – Karola Woydę i Kaliksta Witkowskiego. Przybliży postacie rosyjskich prezydentów Sokratesa Starynkiewicza i Aleksandra Millera, a także włodarzy z okresu II wojny światowej i czasów powojennych – Stefana Starzyńskiego oraz Juliana Kulskiego. Wszystko zostanie przekazane z dbałością o szczegóły i okraszone szczyptą dobrego humoru - zapewniają organizatorzy.

d1ovngw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ovngw