Trwa ładowanie...

Jagiellońska bez tramwajów przez prawie miesiąc

Rolę komunikacji zastępczej będą pełnić autobusy

Share
Jagiellońska bez tramwajów przez prawie miesiąc
d41zf6o

Prawie na cały czerwiec zostanie wyłączony ruch tramwajów na ul. Jagiellońskiej między ul. Ratuszową a pętlą Żerań FSO. Linie tramwajowe zostaną skierowane w tym czasie na trasy objazdowe - poinformował WawaLove Igor Krajnow z Zarządu Trensportu Miejskiego.

Rolę komunikacji zastępczej będą pełnić kursujące ul. Jagiellońską linie autobusowe. Wyłączenie ruchu będzie spowodowane tzw. pracami torowymi. Tramwaje znikną z Jagiellońskiej już od 4 czerwca. Wrócą dopiero rano w poniedziałek 29 czerwca. Pięć linii tramwajowych będzie w tym czasie kursowało na trasach objazdowych:

d41zf6o

Linia 6 zamiast ul. Ratuszową i Jagiellońską będzie kursowała ul. 11 Listopada i Starzyńskiego.

Linia 18 nie będzie w ogóle przekraczała Wisły. Zamiast skręcać w ul. Międzyparkową do mostu Gdańskiego będzie kursowała prosto ul. Mickiewicza i będzie docierała do pętli Marymont Potok.

Linia 20 po zjeździe z mostu Śląsko-Dąbrowskiego zamiast skręcać w lewo w Jagiellońską, skręci w prawo w Targową a następnie Kijowską i będzie dojeżdżała do pętli Kawęczyńska-Bazylika.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsca na pętli przy Bazylice, zostanie stamtąd wycofana linia 13. Zamiast do pętli Kawęczyńska-Bazylika, będzie dojeżdżała tylko do Dworca Wschodniego. Zamiana pętli tych dwóch linii ma również związek z koniecznością zapewnienia motorniczym je obsługującym odpowiednich warunków socjalnych w trakcie postojów.

d41zf6o

Linia 28 podobnie jak linia 6 zamiast ul. Ratuszową i Jagiellońską będzie kursowała przez 11 Listopada i Starzyńskiego.

Linie autobusowe 509 i 518 będą się zatrzymywały na dodatkowych przystankach na ul. Jagiellońskiej. Ponadto, wydłużona zostanie trasa linii 516. Zamiast kończyć na pętli Żerań FSO autobusy pojadą ul. Jagiellońską, Ratuszową i Targową do Dworca Wileńskiego (powrót przez ul. Jagiellońską).

- Wyłączenie ruchu jest spowodowane pracami torowymi. W tym czasie tramwajarze zmodernizują torowiska w okolicy pl. Hallera. Na odcinku ul. Ratuszowa – Rondo Starzyńskiego i na skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej i Golędzinowskiej zostaną wymienione tory, a perony zostaną przystosowane do obsługi składów niskopodłogowych. Nową nawierzchnię zyskają także chodnik - informuje ZTM.

d41zf6o

Podziel się opinią

Share
d41zf6o
d41zf6o