Trwa ładowanie...
d4ju9h1

Jak jeżdżą w Warszawie? ZDM policzył wypadki na stołecznych ulicach

Wyniki takich statystyk wyjątkowo rzadko można skomentować słowem sukces. Jednak odkąd Zarząd Dróg Miejski zaczął liczyć wypadki na warszawskich ulicach, nigdy nie było ich tak mało.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ZDM policzył wypadki na stołecznych ulicach
ZDM policzył wypadki na stołecznych ulicach (PAP)
d4ju9h1

Przez poprzednie dwa lata, w których ZDM podliczał wypadki, które miały miejsce w Warszawie, ich liczba rosła. Tym razem drogowcy przedstawili bardziej optymistyczne dane. Jeszcze nigdy odkąd prowadzone są statystyki liczba wypadków nie była tak niska. Co najważniejsze spadła też liczba ofiar śmiertelnych. - "Zanotowaliśmy 905 wypadków drogowych, czyli aż o 199 mniej niż rok wcześniej. Jednocześnie ofiar śmiertelnych (35) i rannych (1031) też jest najmniej odkąd prowadzimy statystyki. Osób ciężko rannych jest tylko o jedną więcej (102) niż w najlepszym pod tym względem roku 2015" - informuje ZDM

Warszawa. Drogowcy chwalą się sukcesem

Według ZDM spadające statystyki są w dużej mierze spowodowane działaniami drogowców w zakresie prewencji. "Takiego programu nie ma nigdzie na świecie. Intensywnie poprawiamy oświetlenie. Prowadzimy kampanie społeczne. Efekt? Spadające statystyki" - czytamy w komunikacie.

d4ju9h1

Przypomnijmy, że w statystykach dotyczących poprzednich lat, w których liczono wypadki, te najtragiczniejsze przedstawiały się następująco:

  • rok 2017 - zginęło 50 osób
  • rok 2018 - zginęły 44 osoby

Miejmy nadzieję, że kontynuacja działań ze strony Zarządu Dróg Miejskich uczyni warszawskie ulice jeszcze bardziej bezpiecznymi.

Zobacz także:Otwieranie przedszkoli i żłobków. Piotr Mueller podsumowuje zachowanie Rafała Trzaskowskiego

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ju9h1

Podziel się opinią

Share

d4ju9h1

d4ju9h1