Trwa ładowanie...

Jak nie dokarmiać kaczek zimą - krótka instrukcja

Nieumiejętne dokarmianie kaczek może im zaszkodzić! Przeczytajcie!

Jak nie dokarmiać kaczek zimą - krótka instrukcja
d3ad3sc
d3ad3sc

Tym razem wybraliśmy się do parku Skaryszewskiego, by odwiedzić zimujące tam kaczki. Wielu warszawiaków chodzi do parku przy fabryce czekolady Wedla, by pojeździć na sankach, pospacerować lub by dokarmić kaczki.

Niestety, nie wszyscy wiedzą, że nieumiejętne dokarmianie kaczek może im zaszkodzić. Powodów jest wiele. Przede wszystkim stałe dokarmianie może doprowadzić do utraty zdolności zdobywania pokarmu. Po co mam go szukać, skoro człowiek mi pokarm podrzuca? Tyle, że człowiek nie robi tego regularnie. Więc kaczka, czekając na pokarm głoduje.* Nie wolno też wrzucać pokarmu do wody - kaczki powinny jeść suchy pokarm*. Lepiej rzucić pokarm na suchy brzeg.

Kaczki są roślinożerne. To oznacza, że stary lub suchy chleb nie jest najlepszym dla nich pokarmem. Ptaki te lubują się przede wszystkim w ziarnach zbóż. Może tez być kapusta, marchew lub kukurydza. Najważniejsze, by pokarm, który im podajemy, nie zawierał soli. Zbyt duża jej ilość może doprowadzić do śmierci zwierzęcia.

d3ad3sc

Pamiętajmy jednak, że dokarmiane ptaki tracą instynkt migracji, co prowadzi do ich przymarzania w przeręblach i stawach, a co za tym idzie do powolnej śmierci.

Dokarmiajmy więc kaczki, jednak z rozwagą.

d3ad3sc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ad3sc