Trwa ładowanie...
d1dkm3a

Jak prawidłowo przewozić rower w komunikacji? [WIDEO]

Rower traktowany jest jako bagaż, więc przewozić go można bezpłatnie, ale...
Share
Jak prawidłowo przewozić rower w komunikacji? [WIDEO]
d1dkm3a

Rower w autobusie czy tramwaju, to zawsze pewien problem. Jak go przewozić? Czy w ogóle można? Kiedy należy ustąpić miejsca? Mamy dla Was spot przygotowany przez Zarząd Transportu Miejskiego , który wyjaśni wszelkie wątpliwości.

Pojazd można przewozić w pojazdach komunikacji miejskiej, jeżeli jest wolne miejsce. Należy też pamiętać, że zgodnie z regulaminem przewozów, w pojazdach wydzielone są miejsca dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz dla wózków dziecięcych. Osoby te mają pierwszeństwo, więc jeżeli chcą wejść do pojazdu, to pasażer przewożący rower powinien ustąpić im miejsca.

Gdy chcemy z rowerem podróżować autobusem czy niskopodłogowym tramwajem, powinniśmy wejść do pojazdu drugimi drzwiami. Naprzeciw nich znajdziemy miejsce, gdzie można ustawić jednoślad. Do pociągów metra wsiadać należy pierwszymi i ostatnimi drzwiami składu. W pociągach SKM i KM trzeba szukać specjalnych oznaczeń informujących o przedziale dla pasażerów z rowerami lub większym bagażem.

d1dkm3a

Przewożąc rower należy uważać żeby nie pobrudzić pasażerów i nie utrudniać innym wsiadania i wysiadania z pojazdu. Najlepiej robić to poza godzinami szczytu, gdy w komunikacji miejskiej nie ma tłoku. Pamiętać trzeba też, że przewóz roweru to przywilej, który powinien być wykorzystywany w wyjątkowych okolicznościach, takich jak awaria jednośladu czy załamanie pogody. Przypominamy, że rower traktowany jest jako bagaż, więc przewozić go można bezpłatnie. Cyklista musi oczywiście posiadać bilet.

Przeczytajcie też: Miały być nowe książki, będą bieżące opłaty. Mieszkańcy Pragi nie kryją niezadowolenia

d1dkm3a

Podziel się opinią

Share
d1dkm3a
d1dkm3a