Trwa ładowanie...
swps
Aleksandra Synowiec
21-01-2015 18:03

Jak się bawi Azja? Festiwal Azjatycki na SWPS

Zagraj w gry azjatyckie, przyjrzyj się pacy cosplayera i dowiedz się, co Mongołowie robią podczas święta Naadam

Jak się bawi Azja? Festiwal Azjatycki na SWPS
d1jv6rq
d1jv6rq

Koło Naukowe Studiów Azjatyckich zaprasza na Festiwal Azjatycki. Odbędzie się on w najbliższą sobotę i będzie poświęcony rozrywce w Azji. Będzie można zagrać zagrać w gry azjatyckie (plansza, karty i zręcznościowe), przyjrzeć się pracy cosplayera i dowiedzieć się, co Mongołowie robią podczas święta Naadam. Wydarzenie będzie miało miejsce w budynku warszawskiego SWPS przy ulicy Chodakowskiej w godzinach 11.00-16.00.* Wstęp wolny.*

Plan festiwalu:**

11.00-11.45 Otwarcie: wykład Pani mgr Katarzyny Golik dotyczący mongolskiego Święta Naadam

11.00-15.30 Warsztaty gier japońskich: Klub Japoński poprowadzi warsztaty tradycyjnych gier japońskich go oraz shogi - szachów japońskich. Będą również wersje uproszczone z zabawnymi figurami zwierzątek. Ponadto gra w oryginalnego mahjonga (wersja dla 4 osób).

d1jv6rq

Klub japoński zaprezentuje także teatrzyk uliczny kamishibai.

Liczenie za pomocą japońskich liczydeł też jest niezłą rozrywką, zwłaszcza, gdy obserwuje się mistrzów tej sztuki. Zaprezentowane też zostaną filmy z konkursów liczenia na sorobanie, a każdy będzie mógł zmierzyć się z programem komputerowym, który służy do ćwiczenia rachowania w pamięci.

Od 12:00 będzie można nauczyć się grać w mahjonga z chińską lektorką, dr Ting Yu Li

12.00-13.00 oraz 13.00-14.00 to godziny zamkniętych warsztatów kendamy, prowadzonych przez Pana Tomasza Madeja. Na każdy z warsztatów może zapisać się 30 osób, zapisy na asianstudiesscienceclub@gmail.com

d1jv6rq

O godzinie 13.00 cosplayerka Katarzyna "kairi" Siedlecka wygłosi prelekcję na temat cosplayu - znajdującego korzenie w japońskiej kulturze przebierania się za postaci z komiksów, animacji oraz gier, zaś o 13:30 grupa cosplayerów wystąpi w pokazie strojów.

d1jv6rq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jv6rq