Trwa ładowanie...
d24ubgw
swps

Jak się bawi Azja? Festiwal Azjatycki na SWPS

Zagraj w gry azjatyckie, przyjrzyj się pacy cosplayera i dowiedz się, co Mongołowie robią podczas święta Naadam
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak się bawi Azja? Festiwal Azjatycki na SWPS
d24ubgw

Koło Naukowe Studiów Azjatyckich zaprasza na Festiwal Azjatycki. Odbędzie się on w najbliższą sobotę i będzie poświęcony rozrywce w Azji. Będzie można zagrać zagrać w gry azjatyckie (plansza, karty i zręcznościowe), przyjrzeć się pracy cosplayera i dowiedzieć się, co Mongołowie robią podczas święta Naadam. Wydarzenie będzie miało miejsce w budynku warszawskiego SWPS przy ulicy Chodakowskiej w godzinach 11.00-16.00.* Wstęp wolny.*

Plan festiwalu:**

11.00-11.45 Otwarcie: wykład Pani mgr Katarzyny Golik dotyczący mongolskiego Święta Naadam

d24ubgw

11.00-15.30 Warsztaty gier japońskich: Klub Japoński poprowadzi warsztaty tradycyjnych gier japońskich go oraz shogi - szachów japońskich. Będą również wersje uproszczone z zabawnymi figurami zwierzątek. Ponadto gra w oryginalnego mahjonga (wersja dla 4 osób).

Klub japoński zaprezentuje także teatrzyk uliczny kamishibai.

Liczenie za pomocą japońskich liczydeł też jest niezłą rozrywką, zwłaszcza, gdy obserwuje się mistrzów tej sztuki. Zaprezentowane też zostaną filmy z konkursów liczenia na sorobanie, a każdy będzie mógł zmierzyć się z programem komputerowym, który służy do ćwiczenia rachowania w pamięci.

Od 12:00 będzie można nauczyć się grać w mahjonga z chińską lektorką, dr Ting Yu Li

d24ubgw

12.00-13.00 oraz 13.00-14.00 to godziny zamkniętych warsztatów kendamy, prowadzonych przez Pana Tomasza Madeja. Na każdy z warsztatów może zapisać się 30 osób, zapisy na asianstudiesscienceclub@gmail.com

O godzinie 13.00 cosplayerka Katarzyna "kairi" Siedlecka wygłosi prelekcję na temat cosplayu - znajdującego korzenie w japońskiej kulturze przebierania się za postaci z komiksów, animacji oraz gier, zaś o 13:30 grupa cosplayerów wystąpi w pokazie strojów.

Zobacz także: "Indie czarują nas swoim wdziękiem, również w Warszawie" [ROZMOWA]

d24ubgw

Podziel się opinią

Share
d24ubgw
d24ubgw