Trwa ładowanie...

Jak Warszawa wyglądałaby bez...nas? Zobaczcie (ZDJĘCIA)

Prace artystki przedstawiają wizję miasta bez ludzi, wykonana metodą "domalowanki".

Jak Warszawa wyglądałaby bez...nas? Zobaczcie (ZDJĘCIA)
d3hdbl6
d3hdbl6

Lady Amarillis rozpoczęła pracę na programie graficznym w 2008 roku. Od tamtej pory tworzy obrazy, w które wkłada część siebie i swoich emocji. - Kocham tworzyć prace w mrocznym stylu - przyznaje Lady Amarilis. Na jej profilu na portalu społecznościowym można znaleźć wiele kreacji, które przyciągają swoim oderwaniem od rzeczywistości. Jeden z jej projektów dotyczy Warszawy. Artystka za pomocą wykreowanych zdjęć pokazuje, jak wyglądałoby to miasto, gdyby nie było w nim...nas samych.

Artystka, która tworzy pod pseudonimem Lady Amarillis, opiera sie na metodzie matte painting, czyli tak zwanej "domalowanki". To dziedzina, opierająca się na kreowaniu iluzji rzeczywistości. Wykorzystywana jest przede wszystkim przy produkcji filmów, w których stworzenie rzeczywistych obrazów i przestrzeni byłaby zbyt kosztowna lub niemożliwa do zbudowania. Tradycyjnie matte painting był wykonywany przez artystów za pomocą farb lub pasteli na dużej tafli szkła, po czym łączony z filmem. Dziś ta metoda coraz częściej wykorzystywana jest w środowisku cyfrowym.

Jedna z prac Lady ukazuje Warszawę bez ludzi. O dziwo nie jest zniszczona i nie przypomina krajobrazu po wybuchu bomby. Jest przytulna, cała w zieleni, która zajmuje każdą wolną przestrzeń. Na pracy da się zauważyć dominującą i momentami przerażająca siłę natury. Czy tak będzie wyglądać przyszłość?

d3hdbl6
d3hdbl6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hdbl6