Trwa ładowanie...

Jaka przyszłość czeka Bazar Różyckiego?

Spotkanie, podczas którego zostanie zaprezentowania makieta nowego "Różyca"

Jaka przyszłość czeka Bazar Różyckiego?
d40a38l
d40a38l

W czwartek, 30 października, o godz. 17.30 w Muzeum Warszawskiej Pragi (ul.Targowa 50/52) zapraszamy na spotkanie "Bazar Różyckiego nowym centrum lokalnym Starej Pragi". W wydarzeniu udział m.in. przedstawiciele władz stolicy i kupcy pracujący na bazarze.

W spotkaniu udział wezmą: Michał Olszewski, Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy, Piotr Zalewski, Burmistrz Dzielnicy Praga Północ oraz Aleksandra Wasilkowska, architektka (autorka projektu rewitalizacji).

Na spotkaniu m.in. omówiony zostanie konsultowany z kupcami plan rewitalizacji bazaru.

d40a38l

- Na działce miejskiej zaplanowałam 60 nowych wolnostojących straganów z zadaszeniem z miedzianej blachy, które ma chronić klientów, kupców i towary przed śniegiem, deszczem i nadmiernym słońcem. Stworzymy również otwarty pawilon z niewielką kuchnią i stołem, gdzie będzie można ugotować obiad z produktów kupionych na bazarze - mówi architektka Aleksandra Wasilkowska.

Podczas wydarzenia zostanie zaprezentowania makieta nowego "Różyca", będzie również czas na zadawanie pytań, podzielenie się swoimi wątpliwościami i sugestiami.

- Chciałabym, żeby energia znów wróciła na Różyc i żeby bazar wraz z Muzeum Pragi i Centrum Kreatywności stał się lokalnym centrum Pragi – dodaje autorka projektu - Ważne jest również zaproponowanie nowej przestrzeni, która nie tylko nawiąże do historii i przyciągnie klientów, ale również będzie miejscem mieszkańców, którzy będą mogli robić zakupy, spędzić tam swój czas wolny, spotykać się z sąsiadami, przyjść z dziećmi na spacer.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 30 października, o godz. 17.30 w Muzeum Warszawskiej Pragi przy ul. Targowej 50/52 (wejście od ul. Kępnej).

Zobaczcie również WIDEO z Różyca Bazaristanu, który stanął przy Zamku Ujazdowskim w ubiegłe lato!

d40a38l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40a38l