Trwa ładowanie...
d36j9by

Jaki i Guział połączyli siły. Zadeklarowali wykupienie jak najwięcej terenów pod parki i skwery

Piotr Guział zrezygnował z ubiegania się o fotel prezydenta Warszawy i poprał Patryk Jakiego. On z kolei obiecał mu funkcję wiceprezydenta. Podczas wspólnej poniedziałkowej konferencji zapewnili, że zrobią wszystko, żeby Warszawa miała najwięcej terenów zielonych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Patryk Jaki, Piotr Guział
Patryk Jaki, Piotr Guział (East News, Fot: Grzegorz Banaszak)
d36j9by

Briefing odbył się przed lasem Kabackim. Jaki przypomina, że został on wykupiony przez prezydenta Stefana Starzyńskiego w 1938 roku. - Właśnie po to, aby podkreślić, jak ważna w Warszawie jest zieleń i zrównoważony rozwój miasta. Jeżeli by tego nie zrobił, to pewnie te tereny byłyby rozparcelowane chociażby na budownictwo mieszkaniowe - tłumaczył.

Zadeklarował, że jeżeli wygra wybory, to będzie wszystko robił, aby Warszawa miała jak najwięcej terenów pod parki i skwery.

Piotr Guział podkreśli, że jako były burmistrz Ursynowa i były radny, za jego kadencji Ursynów wydawał na nowe nasadzenia i zieleń najwięcej ze wszystkich dzielnic w Warszawie. - Było to w Koalicji z Prawem i Sprawiedliwością - przypomniał.

d36j9by

- Cieszę się, że Patryk Jaki chce budowy parków, skwerów i wykupić tereny, które są objęte planami pod zieleń i rekreacje. To jest 20 hektarów gruntu. Nie trzeba ich wykupywać od razu, można robić to przez jakiś czas. Chodzi oto, żeby takie tereny, które są niezagospodarowane, ochronić je przed zabudową - tłumaczył były burmistrz Ursynowa.

Zobacz także: Wspólny Marsz Niepodległości. Zaskakująca prośba Jakiego do Trzaskowskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d36j9by

Podziel się opinią

Share
d36j9by
d36j9by