Trwa ładowanie...
dkxukn8

Jaki ogłosił, gdzie powstaną "Mieszkania Plus". Ma być ich tam ponad tysiąc

Na konferencji prasowej kandydata Zjednoczonej Prawicy pojawili się również prezes PKP Krzysztof Mamiński oraz członek zarządu BGK Nieruchomości Grzegorz Muszyński. Budowa obiektów ma rozpocząć się już w przyszłym roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Patryk Jaki podczas prezentacji planów budowy tanich mieszkań na Odolanach.
Patryk Jaki podczas prezentacji planów budowy tanich mieszkań na Odolanach. (Facebook.com, Fot: Patryk Jaki)
dkxukn8

To na warszawskich Odolanach powstanie osiedle, będące efektem programu "Mieszkanie Plus". Patryk Jaki poinformował o tym podczas spotkania zorganizowanego właśnie w tym rejonie stolicy przy ul. Ordona. Startujący w wyborach na urząd prezydenta miasta kandydat dziękował uczestniczącym w konferencji przedstawicielom PKP oraz BGK Nieruchomości.

- Mamy do zakomunikowania naprawdę fantastyczną wiadomość dla warszawiaków. Wkrótce (...) będą mieć ponad tysiąc tanich mieszkań na wynajem z perspektywą wykupu - ogłosił Jaki.

PRZECZYTAJ: Patryk Jaki rowerzystą. Padły też ważne słowa o Okęciu

Jak podaje Portal Samorządowy, to ambitne przedsięwzięcie ma zostać zrealizowane dzięki współpracy instytucji rządowych takich jak prowadzące inwestycję BGK Nieruchomości, oraz przekazujące teren na ten cel PKP. Jest to skutek podpisanej w maju 2018 roku umowy między tymi dwoma podmiotami na budowę kilkunastu tysięcy lokali w ramach rządowego programu. Jego łączny koszt wynosi 6 mld złotych.

Plan przewiduje powstanie budynków wielorodzinnych na terenach należących do kolei, w których lokale zostaną przeznaczone na długoterminowy wynajem z opcją ich wykupu. - W Warszawie musi powstawać więcej mieszkań w cenach dostępnych dla przeciętnej rodziny. Deklaruję, że po wygranych wyborach rozpoczniemy przyjazny dialog samorządu warszawskiego z rządem i wyznaczymy nowe tereny pod budowę w ramach programu Mieszkanie Plus - czytamy w informacji kandydata zamieszczonej na Facebooku.

dkxukn8

ZOBACZ WIDEO Z KONFERENCJI:

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Trzaskowski udzieli ślubu Rabiejowi? "To nasze marzenie"

dkxukn8

Podziel się opinią

Share
dkxukn8
dkxukn8