Trwa ładowanie...

Jaki plan dla wschodniego Muranowa?

Raport z konsultacji zostanie przekazany projektantom planu jako głos doradczy.

Jaki plan dla wschodniego Muranowa?
d1ueg1g
d1ueg1g

Trwają konsultacje społeczne miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wschodniej części Muranowa położonej w dzielnicy Śródmieście w obrębie ulic: Stawki, al. Jana Pawła II, Al. Solidarności i Andersa.

O tym, jak będzie rozwijał się ten wyjątkowy fragment Warszawy, zdecyduje towarzyszący projektowaniu dialog mieszkańców, projektantów, urzędników i radnych.

Aktualnie konsultacje są na etapie zbierania wniosków do planu, czyli wszelkiej dostępnej wiedzy o tym obszarze - co powinno być zachowane czy wręcz chronione, a co wymaga zmiany. Dlatego będziemy pytać mieszkańców o ich opinie i potrzeby odnośnie zabudowy, usług, przestrzeni publicznych oraz zieleni, komunikacji pieszej, rowerowej, publicznej i samochodowej.

Raport z konsultacji zostanie przekazany projektantom planu jako głos doradczy. Planiści z jego wykorzystaniem przygotują wariantowe koncepcje planu miejscowego, które będą podstawą do rozmowy o jego ostatecznym kształcie.

d1ueg1g

Konsultacje

Miasto zaprasza wszystkich mieszkańców tego rejonu stolicy na konsultacje społeczne. W dniach 10 grudnia (sobota) w godzinach 16.00-19.00 w siedzibie stowarzyszenia Stacja Muranów przy ulicy Andersa 13 oraz 14 grudnia (środa) w godzinach 17.30-20.30 w Szkole Podstawowej nr 210 przy ulicy Karmelickiej 13 odbędą się spotkania warsztatowe. Przedstawimy na nich lokalne uwarunkowania historyczne, przyrodnicze i przestrzenne oraz opowiemy, w jakim zakresie plan miejscowy wpłynie na lokalną przestrzeń. Następnie uczestnicy warsztatów, z pomocą prowadzących spotkania, stworzą mapę potrzeb społeczności lokalnej.

Wnioski do projektu planu są zbierane do 19 grudnia br., zgodnie z Ogłoszeniem Prezydenta m.st. Warszawy. Można je złożyć za pośrednictwem poczty lub osobiście w siedzibie Urzędu m. st. Warszawy, ul. Marszałkowska 77/79, 00-683 Warszawa.

d1ueg1g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ueg1g