Trwa ładowanie...

Jaki zaprasza kontrkandydatów do swojej kawiarni. "Stańmy razem przeciw Trzaskowskiemu"

Kandydat PiS na prezydenta Warszawy zaprosił do "Jaki Cafe" wszystkich wyborczych rywali (poza Rafałem Trzaskowskim). Wiceminister sprawiedliwości zachęca ich, by "nie rozdrabniać" elektoratu i stanąć razem przeciwko kandydatowi Koalicji Obywatelskiej.

Jaki zaprasza kontrkandydatów do swojej kawiarni. "Stańmy razem przeciw Trzaskowskiemu"Źródło: East News
d1zrzpf
d1zrzpf

Patryk Jaki zachęcał, by wszyscy kandydaci spotkali się w jego kawiarni "Jaki Cafe" w środę i dołączyli razem z nim do wspólnej rady programowej. Swoje zaproszenie skierował do tych kandydatów, którym "zależy na tym, żeby Warszawa była uczciwa, aby w Warszawie nie kontynuowano misji Hanny Gronkiewicz-Waltz”. Ominął Rafała Trzaskowskiego, którego uznał za "oczywistego kontynuatora" ustępującej prezydent Warszawy.

Chcąc zachęcić do współpracy pozostałych kandydatów, wiceszef resortu sprawiedliwości komplementował nawet tych, którzy wydają się bardzo odlegli ideologicznie od posła PiS. Podkreślił, że u szefa stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa Jana Śpiewaka widzi „dobre elementy” związane z budową mieszkań, u byłego wiceprezydenta Jacka Wojciechowicza - „bardzo potrzebną refleksję na temat tego, że jednak rządy PO czy rządy Rafała Trzaskowskiego nie będą dobre dla Warszawy”.

Jaki komplementował nawet skrajnie lewicowego Piotra Ikonowicza, którego postrzega jako "bardzo wrażliwego społecznie". Podobną "wrażliwość" kandydat PiS dostrzegł u b. burmistrza Ursynowa Piotra Guziała. Patryk Jaki chwalił też kandydata Kukiz‘15 Marka Jakubiaka za "duże kompetencje, jeżeli chodzi o przedsiębiorczość”. Warto przypomnieć, że w przypadku wyborczego zwycięstwa Jaki zaproponował Jakubiakowi stanowisko wiceprezydenta Warszawy.

Zobacz także: PiS miażdży PO w kolejnym sondażu. Zdumiewająca reakcja Grzegorza Schetyny

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1zrzpf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zrzpf