Trwa ładowanie...

Jan Śpiewak zapowiedział: wszystko wskazuje, że będę startować na prezydenta Warszawy

Jan Śpiewak, szef ruchu Wolne Miasto Warszawa, w poniedziałek podczas konferencji przedstawił swój sztandarowy projekt wyborczy "Stwórzmy Warszawski Park Centralny".

Jan Śpiewak zapowiedział: wszystko wskazuje, że będę startować na prezydenta WarszawyŹródło: Agencja Gazeta, fot: Przemek Wierzchowski
d2v5951
d2v5951

W trakcie konferencji prasowej na placu Defilad Jan Śpiewak wspomniał, że prawdopodobnie będzie startować w wyborach samorządowych, jednak głównie skupił się na przedstawieniu projektu Warszawski Park Centralny. Szef stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa zachęcał do podpisania petycji on-line, która ma trafić do Hanny Gronkiewicz-Waltz, aby zaczęła ten pomysł realizować.

Agencja Gazeta
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Przemek Wierzchowski

- W Warszawie, w centrum miasta, możemy sobie zafundować prezent na 100-lecie niepodległości Polski, prezent od warszawiaków dla wszystkich Polaków, wielki Park Centralny, który otoczy Pałac Kultury, który będzie zielonym klimatyzatorem, zielonym oczyszczaczem powietrza, który pozwoli mieszkańcom Warszawy na odpoczynek, rekreację i pozwoli im po prostu odetchnąć w centrum miasta - tłumaczył Śpiewak. Dodał, że władze miasta potrafiły jedynie oddać działki mafii reprywatyzacyjnej. - Tutaj zaczęła się afera reprywatyzacyjna. Za naszymi plecami miały wyrosnąć wieżowce, które miała wybudować najprawdopodobniej grupa przestępcza. Na to nie ma naszej zgody i nie ma zgody warszawiaków. Warszawiacy chcą, żeby miasto było tworzone i planowane z myślą o ich potrzebach, o ich interesach - zaznaczył.

Na placu Defilad Jan Śpiewak nie zapomniał skrytykować dwóch głównych kontrkandydatów. - Rafał Trzaskowski i Patryk Jaki prowadzą dyskusję, z której nic nie wynika. My proponujemy konkretne rozwiązania, z których skorzystają warszawiacy - tłumaczył.

Na Facebooku powstało już wydarzenie Stwórzmy Warszawski Park Centralny. - Idea stworzenia Warszawskiego Parku Centralnego zdobyła szerokie poparcie wśród mieszkańców stolicy. Chcemy, żeby marzenie o zielonym sercu miasta stało się rzeczywistością! Zbliżające się wybory samorządowe to okazja do poważnej debaty nad przyszłością Warszawy. Chcemy Warszawy zielonej i przyjaznej wszystkim mieszkańcom naszego miasta - czytamy na stronie.

d2v5951

Jan Śpiewak tłumaczy, że od 30 lat w centrum Warszawy straszy prowizorka, chaos i brud. - Możemy to szybko zmienić. Koszt całego przedsięwzięcia budowy Warszawskiego Parku Centralnego zmieści się w mniej niż stu milionach złotych. Park można stworzyć w dwa lata. Koszty nasadzeń dużych dorosłych drzew pokryją prywatni fundatorzy i mieszkańcy Warszawy - pisze szef stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa.

Swoją kandydaturę do wyborów samorządowych potwierdziły już poseł PO Rafał Trzaskowski, szef komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Patryk Jaki oraz były minister kultury Andrzej Celiński, były wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz i Piotr Ikonowicz z Ruchu Sprawiedliwości Społecznej.

Natomiast Jan Śpiewak w poniedziałek w Radiu Dla Ciebie zadeklarował, że decyzję ws. kandydowania w wyborach samorządowych poda w ciągu najbliższych tygodni.

Agencja Gazeta
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Przemek Wierzchowski

Zobacz także: Co Rafał Trzaskowski wie o Warszawie? "Taki test polityk zawsze przegra"

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d2v5951
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2v5951